به‌روز شده در: ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۲
پنجشنبه - ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۶:۴۹
عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه با بیان اینکه با فرجام برجام ما شاهد بودیم که حصر سیاسی فرو ریخت گفت: امروز برای ارتباط با ایران رقابت وجود دارد، اگر برجام به فرجام نمی‌رسید سرنوشت کشور جور دیگری رقم می‌خورد.
 مرتضی بانک بعد از افتتاح دفتر حزب اعتدال و توسعه شهرری افزود: بعد از روی کار آمدن دولت یازدهم تحزب، جان تازه‌ای گرفت و در انتخابات 7 اسفند هم نمود آن را مشاهده کردیم.

بانک یادآور شد: روحانی کاندیدای این دور از انتخابات هم هست و با تکیه بر عملکرد بسیار خوب و اعتقادی که مردم به ایشان دارند و برای ادامه حرکتی که از سال 92 شروع شد دوباره در انتخابات شرکت کرد.

وی درباره حضور جهانگیری در انتخابات هم گفت: جهانگیری برای تکمیل و ارائه ظرفیت‌هایی که در درون جبهه اعتدال وجود دارد در انتخابات شرکت کرده است. روحانی و جهانگیری بخش‌های مختلف را بیش از پیش به مردم معرفی می‌کنند و تخریب‌هایی که در این چند مدت صورت گرفته را پاسخ می‌دهند.

بانک ادامه داد: طبیعی است در این فرآیند جهانگیری با روحانی رقابت نخواهد کرد و برای انتقال و ارائه دستاوردهای دولت به عنوان یک عنصر است که می‌تواند با توجه به مسئولیتی که داشته است، توضیح دهد.

این عضو حزب اعتدال و توسعه درباره حضور روحانی در مناظره ها هم گفت: از روحانی که اهل مبارزه، مناظره و ورود به چالش‌ها است بعید است فرصت مناسبی مانند مناظره را از دست بدهد؛ آن هم در شرایطی که رقبا بدترین تخریب‌ها را علیه ایشان داشته اند.

وی درباره برجام و انتقاد منتقدین به آن افزود: با فرجام برجام ما شاهد بودیم حصر سیاسی فرو ریخت. امروز برای ارتباط با ایران رقابت وجود دارد. اگر برجام به فرجام نمی‌رسید سرنوشت کشور جور دیگری رقم می‌خورد. در گذشته 6 قطعنامه علیه ایران صادر شد اما برجام سایه تحریم‌ها را از سر مردم ایران برداشت.

بانک خاطرنشان کرد: در جبهه‌های مختلف افراد شکست خورده تمام امکاناتشان را در جهت تخریب به کار می‌گیرند و برجام یکی از این اهداف است. افرادی که امروز مقابل برجام می‌ایستند ماموریت و وظیفه دارند؛ درحالی که 63 درصد مردم از توافقات هسته‌ای راضی هستند.

عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه گفت: 40 سال بود که نمی‌توانستیم هواپیما بخریم اما امروز این امر محقق شد، پارس جنوبی را با همت کارگران افتتاح کردیم، چندی دیگر پالایشگاه ستاره خلیج فارس را افتتاح خواهیم کرد. تمامی این دستاوردها بعد از برجام به دست آمد. ما در تولید گندم خودکفا شدیم، این یعنی این که دولت در اجرای برجام موفق بوده است. دوستانی که مقابل برجام هستند نمی‌خواهند گره از کار مردم باز کنند بلکه قصدشان ناامید کردن مردم است.

وی در ادامه گفت: در چند روز آینده انتخابات سرنوشت ساز داریم. افرادی در گذشته نگذاشتند کشور به سرمنزل مقصود برسد. برای این که نگذاریم تندروها، کسانی که اختلاس کردند و اهداف مقطعی خودشان را ارجح از مسایل کشور قرار دادند بازگردند بنابراین باید حضور پر شور داشته باشیم.
کد خبر: ۱۲۰۱۱۲
نام:
ایمیل:
* نظر:
right آخرین اخبار
آموزش