به‌روز شده در: ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۰
پنجشنبه - ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۹:۵۳
ثبت نام اسحاق جهانگیری در انتخابات تاکتیک سیاسی‌ای بود که جریان رقیب سعی کرد بجای تمرکز برای برنامه‌ریزی در مواجهه با وی از سیاست تحقیر و تخریب برای عکس‌العمل به آن استفاده کند.
ثبت نام اسحاق جهانگیری در انتخابات تاکتیک سیاسی‌ای بود که جریان رقیب سعی کرد بجای تمرکز برای برنامه‌ریزی  در مواجهه با وی از سیاست تحقیر و تخریب برای عکس‌العمل به آن استفاده کند.

اگر جهانگیری بصورت واضح خود را یار انتخاباتی روحانی معرفی نمی کرد، قطعا سیل حملات جاری می‌گشت که معاون اول رئیس جمهور بعنوان نزدیک‌ترین پست سیاسی به وی و مطلع‌ترین فرد دولت، وی را لایق ادامه این سمت نمی‌داند! اما با اعلام موضع صریح جهانگیری، موج تخریب با این استدلال به میدان آمد که برای روحانی خیلی زشت است که از ترس سوالات رقبا یار کمکی آورده و وی ضعفِ توانمندی خود را با این کار نشان داده است.

اولا گویی دوستان در مناظرات انتخاباتی 92، حمله کوبنده یک به چهار روحانی به جلیلی، قالیباف، حداد و رضایی را فراموش کرده‌اند که اینگونه در مورد توان مناظرات روحانی نمک‌پرانی می‌کنند و در سطح وسیع، کاریکاتور و مطلب طنز منتشر می‌کنند. 

شاید هم چهره رنگ‌پریده مجری-کارشناس شبکه دو را در برنامه گفتگوی ویژه خبری در ایام انتخابات فراموش کرده‌اند همان وقتی که روحانی تنها در چند جمله پایانی روحیه کل صداوسیمایی‌ها و تبلیغات چند ساله آنان را ویران نمود؛ گوانكه همه اين حملات، واكنش روحاني بود به بداخلاقي سياسي رقبا يا مجري مذكور و او هيچگاه، حمله ي اول را نثار رقيب نكرد. 

دوستان اما یادشان رفته که بسیاری از کارشناسان روحانی را دارای سه ویژگی شخصیتی عقل و ذکاوت هاشمی، توسعه خواهی خاتمی و جسارت و تسلط احمدی‌نژاد دانسته و کار هر رقیبی را در مقابل وی بسیار سخت دانسته‌اند.

ضمن اینکه حضور چند دهه روحانی در شورای عالی امنیت ملی بعنوان رئیس، دبیر، و نماینده مقام معظم رهبری، اشراف و تسلط خاصی به وی در مورد ریز مسائل مدیریتی کلان کشور داده است که سایر رقبا در مقابل وی چنین اطلاعاتی در مورد سیاست‌های نظام نداشته و راحت‌تر مغلوب می‌شوند.

دوم اینکه اما چرا جهانگیری؟

برای دوستان دلواپس توضیح نمی‌دهیم که از ما بهتر می‌دانند. روی سخن با مخاطبان منطقی و حق‌طلب محترم است که مثلا در علوم نظامی همیشه در در پاتک و پدافند سه برابر نیروی حمله کننده باید استعداد نیرو داشت و در پارلمان و مجلس، در جواب سوال، چند برابر وقت سوال‌کننده به پاسخ‌دهنده فرصت می‌دهند، چرا که تخریب به مراتب ساده‌تر و کوتاه‌تر از دفاع و توضیح است.

حضور چندنفره رقبای روحانی که هدفی جز تخریب وی ندارند در کارزار انتخاباتی، این امر را می‌طلبد که فرد یا افرادی مطلع، قوی و فصیح در دفاع از عملکرد وی او را یاری کنند و از وقت بیشتر ایجاد شده کمال بهره را در پاسخ به انبوه تخریب و نقدها ببرند.

فهم این مطلب خیلی استعداد خاصی لازم ندارد.
کد خبر: ۱۲۰۱۲۰
نام:
ایمیل:
* نظر:
right آخرین اخبار