جمعه - ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۴:۲۹
> اروپا - 
منابع خبری از اعزام نیروها و تجهیزات سنگین نظامی روسیه به مرز کره شمالی خبر دادند.
به گزارش 9صبح به نقل از پرس تی وی، با توجه به افزایش احتمال درگیری نظامی میان آمریکا و کره شمالی، منابع خبری از اقدام روسیه مبنی بر اعزام نیرو و تجهیزات سنگین نظامی به مرز کره شمالی خبر داده‌اند.
 
به گزارش رسانه‌های محلی روسیه، کاروان‌های نظامی بزرگ در حال حرکت به سمت مناطق شرقی روسیه هستند که مرز کوچکی با کره شمالی دارد.
 
به نظر می‌رسد این اقدام برای پیشگیری از عواقب درگیری احتمالی میان پیونگ‌یانگ و واشنگتن است.
 
به گزارش دیلی میل، روسیه از احتمال سرازیر شدن موج گستردۀ آوارگان کرۀ شمالی در صورت حملۀ امریکا به این کشور، بیمناک است.
 
تارنمای روسی DVHab.ru نیز تصاویری پخش کرده است که در آن قطاری حامل 12 وسیله نقلیه، از جمله یک سامانۀ موشکی  مشاهده می‌شود که عازم «ولادی وستوک»، در مرز این کشور با کره شمالی است.
 
این در حالی است که چین نیز با افزایش امکان تصمیم دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا، در حملۀ نظامی به کرۀ شمالی و از بیم مواجهه با موج گستردۀ آوارگان و پناه‌جویان کرۀ شمالی، هزاران نیروی نظامی به مرزهای خود با کرۀ شمالی اعزام کرده است.
 
ترامپ هفتۀ گذشته در دیدار با شی جین‌ پینگ، همتای چینی خود، در کاخ سفید گفت اگر چین برای مقابله با برنامه‌های هسته‌ای و موشکی کرۀ شمالی به امریکا کمک نکند، واشنگتن به‌تنهایی اقدام خواهد کرد.
 
تنش میان پیونگ‌یانگ و واشنگتن در هفته‌های اخیر و به‌ویژه پس از آزمایش ناموفق موشک بالستیک کره شمالی بالا گرفته است.
 
آمریکا هفتۀ گذشته کشتی‌ و ناوهای جنگی خود را به آب‌های شبه‌جزیره کره اعزام کرد و ناوگروه تهاجمی کارل وینسون هم فرمان گرفت در غرب اقیانوس آرام و نزدیک این شبه‌جزیره لنگر بیندازد.
 
اعزام ناوگروه رزمی امریکا به شبه‌جزیرۀ کره و افزایش تنش میان واشنگتن و پیونگ‌یانگ، بر بیم و نگرانی‌ دربارۀ امکان تقابل نظامی میان دو طرف افزوده است.
کد خبر: ۱۲۰۱۷۷
نام:
ایمیل:
* نظر:
right آخرین اخبار
آموزش