به‌روز شده در: ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۲
جمعه - ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۹:۳۹
نماینده مردم اصفهان گفت: مقدمه توسعه سیاسی آن است که بدانیم رای ما به خاطر خودمان است و حتی بیشتر از نفع جمعی، پای نفع فردی در میان است.

به گزارش نه صبح ، ناهید تاج‌الدین گفت: این درست که با توجه به سرشت ایدئولوژیک نظام سیاسی‌مان همیشه رای دادن ما به خاطر عمل به تکلیف بوده، اما نباید غافل از این شد که رای دادن به خاطر یک حق نیز است، حق تعیین سرنوشت که برای تک تک شهروندان محفوظ است، حقی که به سادگی نباید از آن گذشت و به هیچ وجه نباید آن را فروگذار کرد.  

وی افزود: آنها که انتخابات را تحریم می‌کنند پیش خود از زیر بار این تکلیف فرار می‌کنند غافل از آنکه در واقع از حق خودشان فرار می‌کنند یا این حق را به غیر واگذار می‌کنند.

نماینده مردم اصفهان افزود: صندوق‌های رای را همیشه باید در راه توسعه به چشم یک فرصت نگریست، پنجره‌ای که باید آن را باز کرد و باز نگه داشت تا هوای تازه دموکراسی و توسعه به درون بیاید، در واقع صندوق های رای حیاتی‌ترین ابزار برای حفظ دموکراسی و توسعه و پالایش آنهاست. 

نماینده مردم اصفهان ادامه داد: نباید به دستاوردهای صندوق رای نگاه "یا همه یا هیچ" داشت این نگاه مانع اصلی مشارکت سیاسی است.

تاج الدین افزود: آنها که به خاطر خود و حقشان رای نمی‌دهند حتی وقتی که انتخابات را تحریم هم می‌کنند به خاطر خودشان تحریم نمی‌کنند بلکه بیشتر  به خاطر دیگران و لجبازی با آنها این کار را می‌کنند.

وی افزود: مگر می‌شود کسی به خاطر حق خود از سهم خویش از دموکراسی بگذرد و فرصت بکر صندوق‌های رای را از دست بدهد؟ 

این عضو فراکسیون امید مجلس ادامه داد: مشکل تحریم از آنجا نشات می‌گیرد که فرآورده‌ها جای فرآیندها و پروژه‌ها جای پروسه‌ها می‌نشینند و بخش‌هایی از جامعه " گهی تند و گهی خسته رفتن " را بر " آهسته اما پیوسته رفتن " ترجیح می‌دهد.

وی تاکید کرد: باید به جای آرمان‌های غیر قابل تحقق به دنبال رنج کمتر مردم  بود، اگر چنین نگاهی به دموکراسی و توسعه داشتیم هیچگاه تند یا خسته نمی‌رویم و نگاهمان به دموکراسی نگاهی تدریجی و پروسه‌ای خواهد بود و از هیچ فرصتی برای تحقق رنج کمتر مردم فروگذار نمی‌کنیم.  

تاج الدین گفت: توسعه و دموکراسی پروژه‌ای نیست که در هر انتخابات بخواهیم روبان آن را قیچی کنیم و آن را به بهره‌برداری برسانیم، بلکه بیشتر پروسه و روندی تدریجی است که باید پای صندوق‌های رای از آن حراست کرد. 

نماینده مردم اصفهان ادامه داد: دولت‌ها لوکوموتیوران قطار توسعه هستند اما آرای مردم سوزنبان این قطار است و در نهایت رای مردم مسیر توسعه کشور را تعیین می‌کند و حتی می‌تواند قطار توسعه را به بیراهه ببرد.  

کد خبر: ۱۲۲۲۲۱
نام:
ایمیل:
* نظر:
right آخرین اخبار
آموزش