به‌روز شده در: ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۲
جمعه - ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۷:۱۸
سخنگوی وزارت کشور گفت: با توجه به ارزیابی که از سطح استان‌ها داشتیم و اطلاعاتی که از شعب اخذ رای از سوی فرمانداری‌ها به ما رسیده است، به جرات می‌توان گفت یکی از بی‌نظیرترین مشارکت‌های انتخاباتی در جهان است.

به گزارش نه صبح ، سید سلمان سامانی  در پاسخ به این سوال که با توجه به کندی ثبت نام در انتخابات الکترونیکی شوراهای شهر و روستا در برخی از استان ها، امکان دارد که انتخابات الکترونیکی متوقف و به حالت دستی تبدیل شود؟ گفت: ما تلاش کردیم تا در این دوره از انتخابات، برای تحقق برگزاری تمام الکترونیکی انتخابات گام‌های موثری را برداریم.

او با بیان اینکه تمام الکترونیک شدن انتخابات مسیری است که حتما کشور باید آن را طی کند، اظهار داشت: ما باید به این نقطه برسیم. سرعت، دقت و صحت این انتخابات در اخذ، شمارش و اعلام نهایی نتایج آرا وجود دارد بسیار بهتر و مقرون به صرفه‌تر از انتخابات دستی است پس لازم است تا این شیوه را فعال کنیم.

این مقام وزارت کشور با بیان اینکه تلاش می‌کنیم بر اساس پیش‌بینی‌ها اقدامات فنی، امنیتی و نظارتی لازم برای این انتخابات، به عمل بیاوریم، تصریح کرد: در تمامی 141 شهری که برگزاری انتخابات به شیوه الکترونیکی مورد پیش‌بینی قرار گرفته است، این انتخابات با این شیوه در حال انجام است.

سامانی ادامه داد: در کنار برگزاری الکترونیکی انتخابات شوراها، با توجه به آنکه در ابتدای مسیر هستیم، تلاش می‌کنیم این مسیر را ارتقا دهیم، شیوه‌های دستی هم مورد پیش بینی قرار گرفته است تا به هیچ عنوان رای مردم را از دست ندهیم و هر اتفاقی که رخ بدهد، بتوانیم انتخابات را ادامه دهیم.

او با بیان اینکه روند انتخابات الکترونیکی تا به حال روند بسیار خوب و رضایت بخشی است، خاطرنشان کرد: امیدوار هستیم که این روند تا ساعات پایانی انتخابات ادامه پیدا کند.

سخنگوی وزارت کشور در پاسخ به این سوال که آیا تاکنون میزان رسمی مشارکت مردم در انتخابات مشخص شده است؟ ابراز داشت: با توجه به ارزیابی که از سطح استان‌ها داشتیم و اطلاعاتی که از شعب اخذ رای از سوی فرمانداری‌ها به ما رسیده است، به جرات می‌توان گفت یکی از بی‌نظیرترین مشارکت‌های انتخاباتی در جهان است.

سامانی افزود: امیدوار هستیم تا پایان زمان اخذ رای ملت ایران توانسته باشند رکورد جدیدی از مشارکت‌شان را در تعیین سرنوشت کشور به ثبت برسانند.

او در پاسخ به این سوال که فکر می‌کنید چه زمانی وزارت کشور بتواند نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کند؟ عنوان کرد: ما تلاش می‌کنیم با سرعت بالا ولی با دقت و صحت هرچه تمام‌تر نتایج آرا را به اطلاع ملت ایران برسانیم.

این مقام مسئول در وزارت کشور در پاسخ به این سوال که اعلام اولیه نتایج آرا چه زمانی خواهد بود؟ یادآور شد: جمع‌بندی‌هایی که مورد تایید شورای نگهبان و هیات‌های اجرایی باشد و به ستاد انتخابات کشور اعلام شده باشد را در اسرع وقت به اطلاع مردم می‌رسانیم.

سامانی در پاسخ به این سوال که آیا تاکنون گزارشی مبنی بر تخلف جدی در انتخابات به ستاد انتخابات کشور ابلاغ شده است؟ بیان کرد: تخلفی که موجب اخلال در روند انتخابات شود، تاکنون به دست ما نرسیده است.

کد خبر: ۱۲۲۲۶۴
نام:
ایمیل:
* نظر:
right آخرین اخبار