به‌روز شده در: ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۵
دوشنبه - ۱۹ تير ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۰:۴۳
غلامحسین کرباسچی گفت: یکی از حرف‌های من در آن دادگاه معروف به آقای اژه‌ای این بود که شما اشکال اداری گرفتید اما قبول دارید که پولی دزدی نشده است. آقای اژه‌ای عنوان کرد چرا پول شرکت واحد را که داده‌ایم مصوبه‌اش را از قبل نگرفته‌ایم؟
به گزارش 9صبح، غلامحسین کرباسچی در همایشی با عنوان "شهر مردم" در مشهد، خطاب به اعضای شورای شهر مشهد و خراسان رضوی، یادآور شد: اگر در این شرایط و آرای بالا و امیدی که مردم دارند اتفاقی نیفتد و نتوانیم تصویر اتفاقی که قرار است رخ دهد را برای مردم بیان کنیم حداقل باید تلاش برای رخ دادن آن اتفاقات آغاز شود.
 
دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی افزود: موضوع رقیب هراسی را که آقای رئیسی عنوان کردند قبول ندارم این که رای مردم به دولت به دلیل رقیب هراسی بوده، درست نیست. 70 درصد رای مردم به دولت، به دليل رقیب‌هراسی نبوده، البته ممکن است بخشی از رای‌ها به دلیل رقیب‌هراسی بوده باشد و در اثر اشتباهات رقیب ایجاد شده باشد.
 
وی تصریح کرد: این عدم اعتماد مردم سرمایه منفی است که نمی‌تواند به راحتی از بین برود، این موضوع در اثر تخریب متقابل ما گروه‌های سیاسی ایجاد شده است. نمی‌خواهم بگویم این سرمایه اعتماد عمومی که از بین رفته به دلیل دروغ‌هایی است که ما مسئولین گفته‌ایم اما ما چیزهایی را عنوان کرده‌ایم که یا به آنها عمل نکرده‌ایم و یا آنها را قبول نداشته‌ایم، این موضوع یک سابقه 40 ساله دارد.
 
دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی عنوان کرد: اعضای جدید شورای شهر باید بدانند در زمینه ذهنی مردم چگونه می‌توان رابطه منفی بین دولت و شهروند را از بین برد. تنها رای دادن اعتماد بین دولت و مردم را تعریف نمی‌کند.
 
وی گفت: تمام افرادی که تحت تاثیر پروژه‌ای قرار می گیرند باید آن را باور کنند. این باور یک سرمایه اجتماعی است که متاسفانه چه اصلاح‌طلبان و چه اصولگرایان به دلیل نارسایی‌هایی که در کارهایمان داشته‌ایم آن را از دست داده ایم.
 
دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی خاطرنشان کرد: یکی از حرف‌های من در آن دادگاه معروف به آقای اژه‌ای این بود که شما اشکال اداری گرفتید اما قبول دارید که پولی دزدی نشده است. آقای اژه‌ای عنوان می‌کرد چرا پول شرکت واحد را که داده‌ایم مصوبه‌اش را از قبل نگرفته‌ایم. پاسخ ما این بود که شب عید بوده باید آن پول را می‌دادیم و سپس مصوبه را می‌گرفتیم تا شهر به هم نریزد. هنگامی که اسم این اقدام را اختلاس می‌گذارند، آن هم بدون اینکه این اختلاس را معنا کنند، ببینید چه تاثیر نامطلوبی برای مدیران در ذهنیت جامعه ایجاد خواهد شد.
 
کرباسچی عنوان کرد: همه ما یکدیگر را تخریب می‌کنیم بدون این که ببینیم این اقدام چه اثراتی دارد، یکی از اثرات این است که خودمان دیگر نمی‌توانیم زندگی و مدیریت کنیم و کاری را پیش ببریم، در این شرایط حتی اگر میدان را به شما هم بدهند نمی‌توانید کاری کنید.
 
دبیرکل حزب کارگزاران تصریح کرد: عمل یک مجموعه‌ای در مدیریت شهری واقعا باید این احساس را در مردم ایجاد کند که آنها به شورا و مدیریت شهری ایمان آورده‌اند، رمز این موضوع این است که بتوانیم سرمایه اساسی و اعتماد را برگردانیم، در این زمینه زحمت‌های زیادی کشیده شده و هزینه‌های زیادی داده شده است، از سال 88 به بعد بسیاری از عزیزان برای این موضوع هزینه دادند و امروز اگر مردم رای می‌دهند به دلیل آن هزینه‌ها است، ما میراث‌خوار آن هزینه‌ها هستیم، باید این امید، ایمان و باور به یاس تبدیل نشود. البته این موضوع کار سختی است.

منبع: خبرآنلاین
کد خبر: ۱۲۵۷۰۲
نام:
ایمیل:
* نظر:
right آخرین اخبار
آموزش