يکشنبه - ۲۵ تير ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۴:۲۶
یک مقام عراقی در وزارت کشور این کشور گفت ابوبکر البغدادی همچنان زنده و در سوریه است.
به گزارش 9صبح؛ پایگاه اینترنتی عراقی المسله نوشت ابوبکر البغدادی سرکرده گروه تکفیری صهیونسیتی داعش همچنان زنده و در سوریه است.
پایگاه اینترنتی خبری المسله با اعلام این خبر نوشت هسته بازهای اطلاعاتی وابسته به وزارت کشور عراق روز یکشنبه خبر کشته شدن سرکرده باندهای تروریستی داعش را به نام ابوبکر البغدادی تکذیب کرد.  
این درحالی است که روسیه اواخر ماه مه گذشته اعلام کرده بود البغدادی در یک حمله هوایی به اطراف رقه به همراه تعداد زیادی از تروریست ها کشته شده است.
ابوعلی البصری، رییس هسته بازها و مدیرکل اطلاعات و مبارزه با تروریسم وزارت کشور در سخنانی مطبوعاتی گفت البغدادی همچنان در سوریه و بیرون شهر رقه پنهان است.
البصری افزود با استناد به هسته های رصد و اطلاعات دقیق درباره تحرکات البغدادی  هسته بازها خبر کشته شدن البغدادی را تکذیب و اعلام می کند اطلاعات و گزارش‌هایی که به تازگی منتشر شده است، صحت ندارد.
البصری خاطرنشان کرد واقعیت این است که پس از آزادسازی موصل مشخص شد که توانمندی های این گروه تروریستی فقط عراق و کشورهای منطقه را تهدید نمی کند بلکه قصد دارد نقشه ها و آموزش هایش را به مناطق زیادی از جهان منتقل کند.  
البصری در ادامه درباره نقشه های داعش برای هدف قرار دادن برخی از شهرهای جهان در آینده نزدیک پس از شکست در عراق به ویژه در موصل و نیز سوریه هشدار داد.
البصری همچنین گفت «داعش هسته های خفته را از سوریه از طریق ترکیه ارسال کرده است تا در سراسر جهان توزیع شوند و وحشت و هرج و مرج ایجاد کنند. این هسته‌ها از پول هایی که روحانیون تندرو و بازرگانانی که اهداف سیاسی و اقتصادی دارند، پرداخت می کنند، در جهت حمایت مالی از داعش استفاده می کنند.
منبع: واحد مرکزی خبر
کد خبر: ۱۲۶۱۵۵
نام:
ایمیل:
* نظر:
right آخرین اخبار