به‌روز شده در: ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۲
شنبه - ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۳:۳۶
عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت گفت: انتظار می‌رود وزرای روحانی بتوانند مطالبات مردم را پاسخگو باشند و هنوز فرصت تکمیل کردن کابینه وجود دارد.

حسین کاشفی عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ایران با اشاره به لزوم انسجام بین اعضای کابینه، تصریح کرد: وزرا باید برنامه‌های دولت دوازدهم را قبول داشته باشند و دولت را همراهی کنند و یک هیئت دولت کارآمد و قوی و همراه با مردم تشکیل شود.

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت درباره کم بودن سهم اصلاح‌طلبان از کابینه دوازدهم، اظهار داشت: اصلاحات دنبال سهم‌خواهی نبوده بلکه دنبال خواسته‌های مردم است و امیدواریم دولت به این خواسته‌‌ها توجه کند زیرا مهم‌ترین مسئله اعتماد مردم است. اعتمادی به‌وجود آمده و این امانت به دست دولت سپرده شده است.

تندروها غلبه‌ای بر کلیت رای مجلس ندارند/ وزرای پیشنهادی رای لازم را کسب می‌کنند

احمدحکیمی پور با اشاره به معرفي کابینه دولت دوازدهم به مجلس، گفت: مجلس به عنوان قوه مقننه حق دارد روی برنامه وزرا و سوابق و تجارب آنها بحث کند و همه نمایندگان این حق قانونی را دارند که روی تک تک وزرا نظر مثبت و منفی خود ر اعلام کنند.

او ادامه داد: برداشت من از برآیند کلی مجلس این است که وزرای پیشنهادی آقای روحانی از مجلس رای اعتماد خواهند گرفت.

حکیمی‌پور با اشاره به سهم‌خواهی‌‌‌ها از سوی جناح‌های سیاسی، گفت: نمایندگان وظیفه ملی دارند و باید بر اساس مصالح و منافع ملی و اهداف کلان کشور تصمیم بگیرند و روح حاکم بر مجلس در ادوار مختلف هم همین‌گونه بوده است. در هر دوره‌ای با وجود بالا و پایین‌ها تعاملات وجود داشته است.

او بیان کرد: در دولت نهم و دهم تعاملات ضعیف و تنش زیادی بین دولت و مجلس وجود داشت که منجر به تقابل قوا شد اما با تلاش دولت تدبیر و امید و آقای روحانی رابطه بین قوا در بهترین حالت وجود دارد و تعاملی و مثبت است.

حکیمی‌پور درباره سهم‌خواهی برخی تندروها، گفت: فشارهای تندروها هیچ‌گاه جو غالب مجلس نمی‌شود و فضای مسلط بر مجلس رو به همگرایی و همدلی و حمایت از تحقق اهداف دولت است و اگر جمع‌ها و اشخاصی بخواهند روش‌های فشار را برای سهم‌خواهی دنبال کنند، این در واقع با روح حاکم بر مجلس در تضاد است و همواره در اقلیت قرار می‌گیرند و غلبه‌ای بر کلیت رای مجلس نخواهند داشت.

او در ادامه افزود: آرای وزرا متفاوت است. اما پیش‌بینی می‌شود هم نمایندگان و مردم و هم جناح‌های اصلی و فعال در کشور، واقعیت‌های جامعه و شرایط رییس‌جمهور را درک کرده و به همراهی و همدلی خود با رییس‌جمهور ادامه می‌دهند و وزرای پیشنهادی از مجلس رای لازم را کسب می‌کنند.

کد خبر: ۱۲۸۴۵۷
نام:
ایمیل:
* نظر: