يکشنبه - ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۵:۳۳
رئیس سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی با ادعای این‌که ایران به دنبال افزایش نفوذ خود در منطقه است،‌ گفت که این کشور می‌خواهد به قدرت منطقه و خاورمیانه تبدیل شود.
به گزارش 9صبح، به نقل از پایگاه خبری اسرائیل نشنال نیوز، یوسی کوهن رئیس سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) روز یک‌شنبه در جلسه هفتگی کابینه مدعی شد:‌ ایران در حال توسعه نفوذ و کنترل خود در خاورمیانه از طریق نیروهای نیابتی‌اش در عراق، سوریه، لبنان و یمن است.

وی در ادامه ادعاهای خود گفت: در نقاطی که حضور ایران محدود است، این کشور تلاش می‌کند تا این جای خالی را پر کند.

رئیس موساد همچنین با ادعای این‌که ایران دست از خواسته خود برای تبدیل شدن به یک قدرت هسته‌ای برنداشته است، گفت که توافق هسته‌ای ایران و قدرت‌های جهانی موجب تقویت رفتارهای تسلط‌جویانه این کشور در منطقه شده است.

وی به وزیران کابینه صهیونیستی گفت که اقتصاد ایران از زمان حصول توافق هسته‌ای در سال 2015 تاکنون تقویت شده است.

نتانیاهو: با قدرت از خودمان در برابر تهدیدات ایران دفاع می‌کنیم

«بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در نشست هفتگی کابینه این رژیم مدعی شد: کاملا مشخص است که پایه و اساس توافق هسته‌ای با ایران از ابتدا اشتباه گذاشته شده است.

وی در ادامه یاوه گویی های خود افزود: تل آویو به هیچ توافق نامه بین المللی که ایران امضا کرده باشد پای بند نیست و به همین دلیل ما با قدرت به اقدامات خود از راه های مختلف برای دفاع از خود در برابر تهدیدات ایران ادامه می دهیم.

نتانیاهو در بخش دیگری از سخنان خود که سایت النشرة آن را منعکس کرد گفت: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به زودی نماینده خود را به منطقه اعزام می کند تا روند سیاسی را فعال کرده و طبعا ما از این اقدام استقبال می کنیم.
کد خبر: ۱۲۸۵۸۲
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
آموزش