سه‌شنبه - ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۱:۰۲
رئیس سازمان غذا و دارو، گفت: سازمان غذا و دارو حامی صنعت داروسازی است تا هر چه بهتر و بیشتر برای دارورسانی به مردم کمک کند.

به گزارش نه صبح، دکتر غلامرضا اصغری در افتتاحیه نمایشگاه ایران فارما، گفت: خدا را شاکریم که شاهد برگزاری این نمایشگاه هستیم که توان کشور را در صنعت داروسازی به نمایش می‌گذارد.

وی افزود: امروز می‌توانیم افتخار کنیم که چند صد شرکت دارویی در کشور وجود دارند و می‌توانند به نیازهای دارویی کشور پاسخ دهند. همچنین خدا را شاکریم که به اندازه مورد نیاز دارو در کشور وجود دارد و از نظر کیفیت هم می‌تواند با داروهای کشورهای دیگر رقابت کند.

رئیس سازمان غذا و دارو ادامه داد: امیدوارم ما هم بتوانیم در راستای اقتصاد مقاومتی به تولید داخل کمک کنیم تا داروسازان ما بهترین تکنولوژی‌ها را داشته باشند و با همه کشورها تبادل تجربه کنند. خوشبختانه ظرفیت‌های خوبی در حوزه دارویی کشور فراهم است و می‌توانیم آنها را با همه کشورهای دنیا تبادل کنیم و در راستای افزایش ظرفیت‌هایمان گام برداریم.

اصغری تاکید کرد: این نمایشگاه برای آغاز تبادل تجربیات با کشورهای دیگر فرصت خوبی است و ما هم به عنوان سازمان غذا و دارو حامی تولید کنندگان هستیم تا هر چه بهتر و بیشتر برای دارورسانی به مردم کمک کنند.

به گزارش ایسنا، در این مراسم رئیس اداره تنظیم امور دوایی افغانستان با اشاره به امضای تفاهم‌نامه‌ای میان وزارت بهداشت ایران و وزارت صحه افغانستان در زمینه صادرات دارو به این کشور گفت: خوشبختانه ایران داروهای مورد نیاز افغانستان را با کیفیت خوب و قیمت مناسبی به ما ارائه می‌کند. ما همکاران‌مان را در ایران تشویق می‌کنیم که در آزمایشگاه‌های افغانستان با ما همکاری کنند.

وی افزود: در قسمت ظرفیت سازی می‌توانیم با سازمان غذا و داروی ایران خصوصا در بخش GMP همکاری کنیم.


برچسب ها: غلامرضا اصغری
کد خبر: ۱۳۱۳۳۸
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
آموزش