سه‌شنبه - ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۵:۳۰
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه بارشهای باران و رگبار در سه روز آتی بخشهایی از کشور را در برمی‌گیرد، گفت: طی سه روز آینده ۹ استان کشور با بارشهای باران و رگبار مواجه می‌شوند.
به گزارش 9صبح، احد وظیفه درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: جریانات خنک شمالی که در روزهای گذشته وارد کشورمان شده بود امروز نیز بخشهایی از شمال کشورمان را در برمی‌گیرد.
 
وی ادامه داد: ‌امروز در سواحل جنوبی دریای خزر، استانهای گیلان، مازندران و گلستان بارش باران و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.
 
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: رفته رفته از اواخر وقت امروز از بارشهای باران کاسته خواهد شد و فقط استانهای خراسان شمالی، خراسان رضوی و سمنان با بارشهای خفیف مواجه می‌شوند.
 
به گفته وظیفه، رگبار باران و رعد و برق نیز در ساعتهای آتی فارس و هرمزگان به‌ویژه مناطق غربی را در برمی‌گیرد.
 
وی تصریح کرد: طی روز چهارشنبه نیز بارش پراکنده باران در شرق سواحل و در استانهای خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی رخ خواهد داد.
 
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور اظهار کرد: روز پنجشنبه نیز احتمال بارش پراکنده باران در شرق سواحل دریای خزر پیش‌بینی می‌شود.
 
وظیفه افزود: طی روزهای چهارشنبه و پنج شنبه در شمال هرمزگان و جنوب کرمان رگبار باران و رعد وبرق رخ خواهد داد.
 
وی گفت: سایر مناطق کشور نیز طی روزهای آتی آسمانی صاف و آفتابی خواهد داشت.
 
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: عصر روز چهارشنبه نیز پدیده باد و گرد و خاک برای استان خوزستان دور از انتظار نیست.
 
وظیفه با اشاره به وزش باد شدید در شرق کشور گفت: سه روز آینده وزش باد شدید به‌ویژه در اوایل صبح همراه با گرد و خاک در منطقه زابل پیش‌بینی می‌شود.
 
وی، شهرکرد با چهار درجه بالای صفر را خنک‌ترین و اهواز با 46 درجه بالای صفر را گرمترین نقط کشور دانست و گفت: امروز دمای هوای تهران در گرم‌ترین لحظات به 33 درجه بالای صفر رسید.
کد خبر: ۱۳۱۳۷۷
منبع: تسنیم
نام:
ایمیل:
* نظر:
آموزش