به‌روز شده در: ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۵
سه‌شنبه - ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۰:۳۴
رئیس شورای راهبردی روابط خارجی با بیان اینکه برای بازدید از مراکز مختلف هسته ای ایران در برجام شرایط خاصی در نظر گرفته شده است، گفت: هیچ کشوری بسادگی نمی تواند تقاضای بازدید از مراکز هسته ای را بکند.
به گزارش 9صبح، کمال خرازی روز سه شنبه در نشست خبری مشترک با وزیر امور خارجه اسبق استرالیا در محل شورای راهبردی روابط خارجی افزود: مراکز هسته ای یک وضعیت ویژه دارد و برای ما ، امنیت ملی است که در برجام نیز به آن اشاره شده است.
 
رئیس شورای راهبردی روابط خارجی اظهار داشت: (طبق برجام) ایران مسیرهای مختلف و روش های خاصی را پیشنهاد می کند تا آژانس بین المللی انرژی اتمی بتواند از مراکز هسته ای بازدید بکند.
 
خرازی با بیان اینکه آمریکا غیرقابل پیش بینی است، تاکید کرد: این کشور با کوبا در زمان اوباما قرارداد بست. قراردادی که نوشته می شود باید پایدار بماند، ولی ترامپ بر سر کار آمد و آن را برهم زد. این نشان دهنده این است که این کشور غیرقابل پیش بینی است.
 
رئیس شورای راهبردی روابط خارجی با تاکید بر اینکه منعی برای سرمایه گذاری شرکت های آمریکایی در ایران نیست، افزود: شرکت های آمریکایی می توانند در ایران سرمایه گذاری و تبادل تجاری بکنند.
 
خرازی با اشاره به اینکه کشورهایی مثل استرالیا یا آلمان همواره با دولت آمریکا همراه بوده اند، اظهار داشت: این کشورها اکنون با آمریکا مشکل دارند و این کشور را غیرقابل پیش بینی می دانند.
 
وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران خسارت ها و تحریم های زیادی از طرف دولت آمریکا دیده است، تصریح کرد : فکر نمی کنم بتوان مسائل اینگونه را با آمریکا بسادگی حل و فصل کرد.
 
رئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت : اگر آمریکا از برجام خارج شود، جمهوری اسلامی ایران برای هر سناریویی آماده است و برای هر گزینه ای برنامه های مختلف دارد.
 
خرازی با بیان اینکه ما منافع خودمان را دنبال می کنیم، تصریح کرد: مساله هسته ای مایه افتخار جمهوری اسلامی ایران است و دستاوردهای بسیار زیاد آن در حوزه های مختلف شگفت انگیز بوده است.
 
رئیس شورای راهبردی روابط خارجی با بیان اینکه ما در برابر هر گزینه ای که در برجام اتفاق بیفتد برنامه داریم، اظهار داشت: در این شرایط دلیلی ندارد که از الان موضع بگیریم؛ تصمیم گیری در این خصوص فقط با رهبر معظم انقلاب اسلامی است.
کد خبر: ۱۳۱۳۹۱
منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
right آخرین اخبار
آموزش