جمعه - ۱۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۲:۰۸
> شهری - 
رئیس شورای شهر تهران ضمن گرامیداشت ۱۴ مهر ماه به عنوان روز تهران گفت: باید برنامه‌هایی اندیشیده شود که ظرفیت‌های تهران را به همه بشناسانیم.

محسن هاشمی در حاشیه بازدید تهران‌گردان از مرکز دائرة المعارف تهران با اشاره به نامگذاری ۱۴ مهرماه به نام روز تهران، گفت: روز ۱۴ مهر ماه به تازگی به عنوان روز تهران نامگذاری شده است و اطلاعی از این موضوع به دلیل آنکه این روز معروفیت نداشته است، نداشتم.

وی با بیان اینکه از امروز باید به فکر چاره باشیم تا روز تهران در سال آینده و سال‌های بعد با شکوه برگزار شود، گفت: باید تمهیداتی اندیشیده شود تا تهران را به تهرانی‌ها و مردم کشور بشناسانیم.

وی با اشاره به مشکلات محققان و پژوهشگران مرکز دایرة المعارف در جمع‌بندی و جمع‌آوری اسناد متعلق به تهران، گفت: یکی از مشکلات این مجموعه کمبود مؤلفین و محققان برای جمع‌آوری اطلاعاتی و نگارش آنها است و این در حالیست که نیروی انسانی مجرب زیادی در شهرداری، معاونت فرهنگی و اجتماعی، سازمان فرهنگی و هنری، کتابخانه‌ها و فرهنگسراها وجود دارد که می‌تواند این مرکز را در گردآوری، مصاحبه و تحقیق میدانی اطلاعات تهران کمک کند.

وی افزود: برای سرعت دهی به جمع‌آوری اطلاعات می‌توان از ظرفیت نیروی انسانی مجرب در شهرداری استفاده کرد.

هاشمی افزود: یکی دیگر از مشکلات این مرکز کمبود فضای کار بود که شهرداری فضاهای زیادی را در اختیار دارد که می‌تواند در اختیار این مرکز قرار دهد و همچنین گویا در گذشته برای این مرکز بودجه‌ای در نظر گرفته شده بود که بخشی از آن پرداخت نشده است. باید فکری به حال آن اندیشید.

کد خبر: ۱۳۳۴۸۱
نام:
ایمیل:
* نظر:
آموزش