به‌روز شده در: ۲۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۹
پنجشنبه - ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۸:۵۱
یک فعال اصلاح‌طلب گفت: منتقدان و مخالفان دولت از همسویی با دشمنان کشور به نام دفاع از ارزش ها دست بردارند و منافع ملی را جزو ارزش ها در نظر بگیرند که مردم نیز آنها را باور داشته باشند.

«داریوش قنبری» فعال سیاسی اصلاح طلب و عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاری گفت: این نگرانی وجود دارد که منافع ملی از طرف طیف تندرو و افراطی به چالش کشیده شود و عملا هدفی که آمریکایی ها به دنبال آن هستند توسط تندروهای داخلی در کشور حاصل شود.

اهم اظهارات داریوش قنبری به شرح زیر است:

*انتقاد به دولت موضوعی نیست که تازگی داشته باشد و از ابتدای دولتِ آقای روحانی در سال 92، هجمه های مخالفان به ایشان شروع شد و هنوز ادامه دارد. این هجمه ها در برخی مقاطع زمانی فروکش کرده و در مقاطعی دیگر شدت یافته است. بعد از انتخابات و تحت تاثیر مشارکت وسیع مردم و اقبال مردمی به انتخاب دوباره آقای روحانی، مقدار مخالفت ها فروکش کرد. هم اکنون افزایش دوباره مخالفت ها علیه دولت را شاهد هستیم مخالفت ها هم به صورت تخریب دولت است و دلیل آن به عصبانیت طیف های مختلف جریان اصولگرا از اقبال مردمی به انتخاب دوباره آقای روحانی و ناکامی آنها در این انتخابات باز می گردد.

* رای بالای مردم به آقای روحانی نشان داد که استراتژی آنها موفقیتی کسب نکرده است. با وجود هجمه ها و تخریب هایی که جریان مخالف علیه دولت به کار گرفت، این جریان نه تنها نتیجه نگرفت بلکه به حاشیه نیز رفت.الان هم در مجموع هجمه هایی که صورت می گیرد به نوعی جنبه انتقاد از رای مردم دارد به جایی نخواهد رسید و بهتر است که مخالفان دولت راهی عقلانی را برای رقابت در پیش بگیرند.

* زمانی که برجام به نتیجه رسید نیز چنین برخوردهای تخریبگرانه ای از مخالفان دولت صورت گرفت که همسویی مخالفان و تخریب گران دولت را با اسرائیل و عربستان سعودی نشان می داد الان هم می بینیم که برخی از مخالفت ترامپ با برجام برای به چالش کشیدن برجام سوء استفاده و طوری برخورد می کنند که گویا برای ضربه زدن به سیاست خارجی آقای روحانی با آمریکایی همسو شده اند به بیانی دیگر باید بگویم که مخالفان داخلی طوری به برجام حمله می کنند. دلیل چنین رویه ای از منتقدان دولت اعم از اینکه از ناآگاهی باشد یا انتقام و تخاصم با دولت، اقداماتی است که از آن همسویی با سیاست های کاخ سفید برداشت می شود.

*شواهد و قراین موجود از سال 92 تاکنون نشان می دهد که منتقدان وقتی از یک استراتژی ناامید می شوند، روش ها و استراتژی های دیگری را برای تخریب دولت در پیش می گیرند، منتقدان به نام دفاع از ارزش ها دستاوردها وسیاست های دولت را زیر سوال می برند در حالی که آنچه که از مخالفان دولت به نام دفاع از ارزش ها می بینیم نه ارزش ها، که عناد با منافع ملی و خواسته های ملت است.در واقع تداوم این رویه از سوی منتقدان به بدنامی آنها در جامعه و افکار عمومی منجر شده و باعث شده است که این جریان جایی میان مردم نداشته باشند.امیدواریم منتقدان و مخالفان دولت از همسویی با دشمنان کشور به نام دفاع از ارزش ها دست بردارند و منافع ملی را جزو ارزش ها در نظر بگیرند که مردم نیز آنها را باور داشته باشند.

* قوا در کشور رقیب نیستند و باید با همدیگر همکاری داشته باشند تا امورات کشور پیش برود. جایی که بحثی صورت می گیرد که به پاسخگویی نیاز دارد، پاسخ باید همجنس آن موضوع مطرح شده باشد و در مجموع از پرداختن به مسائلی که جنبه تقابل بین قوا و دستگاه ها دارد پرهیز شود، زیرا به ضرر کشور و نظام است. تقابل نیروها باید در مجموع به نقع کشور نخواهد بود. 

کد خبر: ۱۳۴۲۰۴
نام:
ایمیل:
* نظر:
right آخرین اخبار