سه‌شنبه - ۰۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۴:۴۵
مجموعه رادیو آهنگ سفر با هدف گسترش فرهنگ گردشگری و توسعه این صنعت با وجود گیرایی صوت، شروع به تولید پادکست‌هایی در زمینه‌های مختلف مثل سفرنامه‌خوانی، گفت‌وگو با گردشگران، معرفی انواع سفر و ... کرده است.
ویدیو، عکس و متن مولتی‌مدیاهایی هستند که مخاطبان با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کنند؛ همه ما از تاثیرگذاری عکس و ویدیو و یا حتی متن آگاه هستیم. در میان ابزارهای چند رسانه‌ای، صوت که یکی از قدیمی‌ترین راه‌های ارتباطی است تقریبا با پیدایش تصویر و ویدیو کم رنگ‌تر از بقیه شد. اما مدتی است که دوباره صوت وارد عرصه ارتباطی شده است اما به روشی جدید. پادکست یا تدوین صوتی در واقع مشابه برنامه رادیویی است که دیجیتالی ضبط شده و در دنیای وب به اشتراک گذاشته می‌شود.

در مقوله سفر، نوشتن راحت‌ترین کار است، عکس نیز یکی دیگر از کاربردی‌ترین راه‌ها برای معرفی هر نوع دغدغه‌ای در ارتباط با موضوع سفر و گردشگری است. کافی است اینستاگرام را باز کنید، عکس‌های زیادی را در ارتباط با سفر خواهید دید. ساختن ویدیو برای بیان دغدغه‌های گردشگری و خاطرات سفر یک راه سخت است که کمتر کسی سراغ آن می‌رود. اما میان این راه‌های ارتباطی، خلاء صوت احساس می‌شود.

رادیو آهنگ سفر از وجود این خلاء آگاه شده و با هدف تولید فرهنگ و ارزش سفر و گردشگری شروع به تولید محتوا در این حوزه به صورت پادکست کرده است. با آگاهی از تاثیر صنعت گردشگری در اقتصاد، نیاز به فرهنگ‌سازی در این زمینه احساس می‌شود، که فرهنگ‌سازی یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های رادیو آهنگ سفر است. این مجموعه سعی کرده با وجود تاثیرگذاری صوت، موضوع آموزش و فرهنگ‌سازی را در قالب پادکست‌هایی در زمینه سفرنامه‌خوانی، گفت‌وگو با گردشگران و دوستداران سفر، معرفی انواع سفر و ارائه راهکارهای آموزشی و ... بیان کند.

این رادیو را می‌توانید از طریق سایت travelmelody.ir، صفحه اختصاصی رادیو آهنگ سفر در سایت بیپ تیونز و شنوتو، اپلیکیشن هدفون و همچنین کانال تلگرامی رادیو آهنگ سفر گوش کنید و می‌توانید رادیو آهنگ سفر را در گوگل نیز جست‌وجو کنید.

کد خبر: ۱۳۵۲۱۷
نام:
ایمیل:
* نظر:
right
right آخرین اخبار