به‌روز شده در: ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۵
سه‌شنبه - ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۳:۱۳
> نظامی - 
فرمانده نیروی زمینی ارتش تاکید کرد: پایگاه هوانیروز کرمانشاه ۶۰ فروند بالگرد، ۵۵۰ سورتی پرواز را در یک نیم‌روز انجام داد که نشان از آمادگی و تلاش مضاعف خلبانان و کادر پروازی دارد.
به گزارش 9صبح، امیر سرتیپ کیومرث حیدری در تشریح اقدامات نیروی زمینی ارتش در حادثه زلزله کرمانشاه گفت: در نیم‌ساعت اول حادثه پیرو فرمان مقام معظم فرماندهی کل قوا با تمام توان قرارگاه غرب نیروی زمینی وارد عمل شد و در حداقل زمان خودمان را به مردم حادثه‌دیده رساندیم.

وی افزود: چهار تیپ را بلافاصله به منطقه آوردیم و عملیات آواربرداری را آغاز کردیم و خدا را شکر این عملیات با موفقیت‌هایی همراه بوده است. پایگاه هوانیروز کرمانشاه ۶۰ فروند بالگرد، ۵۵۰ سورتی پرواز را در یک نیم‌روز انجام داد که نشان از آمادگی و تلاش مضاعف خلبانان و کادر پروازی دارد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش یادآور شد: همچنین ۹۱۰ مصدوم را تاکنون به کرمانشاه منتقل کرده‌ایم و تیپ‌های عملیات تجسس اقدامات خود را بدون وقفه ادامه می‌دهند.

حیدری دیگر اقدام نیروی زمینی ارتش را توزیع چادر و وسایل مورد نیاز در منطقه عنوان کرد و اظهار داشت: بیمارستان‌های صحرایی و تیم‌های پزشکی را که در خرم‌آباد، همدان، کردستان و کرمانشاه بودند را به منطقه آوردیم و تاکنون یک بیمارستان صحرایی مجهز به همراه اتاق عمل دوبله در قصرشیرین و یک بیمارستان صحرایی با اتاق عمل در سرپل ذهاب راه‌اندازی شده است.

6 میلیون بیمارستان صحرایی برای زلزله زدگان 

همچنین تسنیم نوشت:

سردار احمد اخوان معاون بهداری نیروی زمینی سپاه درباره اقدامات انجام شده نیروی زمینی سپاه برای کمک به زلزله زدگان غرب کشور؛ گفت: 6 بیمارستان صحرایی توسط بهداری نیروی زمینی سپاه در مناطق زلزله زده خدمت رسانی می‌کند. 

وی درباره اقدامات انجام شده توسط نیروی زمینی سپاه برای درمان زلزله زدگان اظهار داشت : از همان ساعت‌های اولیه پس از وقوع زلزله تیم‌های امداد نیروی زمینی سپاه به سرعت وارد میدان شدند و اقدامات لازم را انجام دادند.

معاون بهداری نیروی زمینی سپاه افزود: پس از اولین ساعات ابلاغ توسط قرارگاه منطقه‌ای نجف اشرف،  تیم‌های امداد و نجات و سامانه‌های امداد و انتقال در منطقه حضور یافته و به مردم زلزله زده خدمات ارائه کردند ؛ همچنین بیمارستان سیار امام حسین (ع) کرمانشاه در منطقه سرپل ذهاب مستقر شد.

سردار اخوان با بیان اینکه نیروی زمینی سپاه تعداد 6  بیمارستان صحرایی را برای خدمت رسانی در منطقه مستقر کرده است، گفت: بیمارستان امام حسین (ع) به عنوان محور در منطقه در حال انجام وظیفه است و توانسته با موفقیت مصدومین را مداوا کند.

وی ادامه داد: بیمارستان صحرایی امام حسین (ع) دارای شاخص‌های بسیار خوبی است و خدمات مناسبی را ارائه کرده است.

معاون بهداری نیروی زمینی سپاه تاکید کرد: بیمارستان‌های دیگر صحرایی همچون بیمارستان صحرایی شهید قاضی (ره) سنندج در منطقه جوانرود، بیمارستان صحرایی شهید صدوقی اصفهان در اسلام آباد غرب، بیمارستان صحرایی امام حسین (ع)  در سرپل ذهاب و یک بیمارستان  در منطقه کرمانشاه مستقر شده تا خدمت رسانی لازم را به مجروحین ارائه کند. 

سردار اخوان با بیان اینکه در بحث استقرار و خدمت رسانی بیمارستان‌ها، دقت و سرعت از اهمیت بسیاری برخوردار است عنوان داشت: در این زمینه همه بیمارستان‌های احداث شده توسط نیروی زمینی سپاه از انگیزه بسیار بالایی برخوردارند و با دقت، سرعت و انگیزه بالایی به مصدومین خدمت رسانی می‌کنند.     

وی با بیان اینکه نیروها ازانگیزه کافی برای خدمت رسانی به زلزله زدگان منطقه غرب برخوردارند یادآور شد: آمادگی بیمارستان‌های صحرایی نیروی زمینی سپاه در مداوای مصدومان عالی بوده است.

معاون بهداری نیروی زمینی سپاه با اشاره به امکانات بیمارستان امام حسین (ع) گفت: این بیمارستان از ساعات اولیه حادثه به 250 مصدوم خدمت رسانی کرده و با افزایش 50 تختی؛ می‌تواند به تعداد بیشتری از هموطنان زلزله زده در منطقه خدمت رسانی کند.

وی درباره تعداد پزشکان اعزام شده به منطقه گفت: معاونت بهداری نیروی زمینی سپاه 475  کادر درمانی را با 5 سورتی پرواز اعزام کرده است.

سردار اخوان درباره تعداد آمبولانس های مستقر شده توسط نیروی زمینی در منطقه گفت: معاونت بهداری نیروی زمینی سپاه 47 آمبولانس را در منطقه مستقر کرده است. 

کد خبر: ۱۳۶۷۵۲
منبع: ایلنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
right آخرین اخبار