به‌روز شده در: ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۶
دوشنبه - ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۱:۲۹
رییس قوه قضائیه از دادستان‌های کل کشور خواست که به موضوع ناآرامی‌های اخیر کشور ورود کنند.
به گزارش 9صبح، آیت‌الله آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی با اشاره به اتفاقات روزهای اخیر، گفت: در گوشه و کنار کشور فضاهای غیرقابل قبولی ایجاد کرده‌اند، گاهی ممکن است مطالبات به‌حقی وجود داشته باشد و گاهی مطالباتی وجود دارد که باید در چارچوب قانون صورت بپذیرد.

رئیس قوه قضاییه خاطر نشان کرد: از مردم می‌خواهیم که مسیر خود را از اغتشاشگران و آشوبگران جدا کنند. عده‌ای بر این موج‌ها سوار می‌شوند واین اشتباه است. ما نباید بگذاریم اموال عمومی به دست عده‌ای اغتشاشگر نابود شود یا اینکه اموال اشخاص از بین برود. شکستن درب و پنجره بانک‌ها و هجوم بردن به مساجد، حسینیه‌ها، دادگستری‌ها و فرمانداری‌ها غیرقابل قبول است. این‌ها موضوعاتی نیست که نیروی انتظامی و ضابطین دستگاه قضایی بر آن صبر کنند.

آملی لاریجانی گفت: از دادستان‌ها در سراسر کشور اکیدا می‌خواهم که با توجه به ظرافتی که در مساله وجود دارد به موضوع ورود کنند. کسانی هم که مطالبات دارند باید از طرق قانونی راهنمایی شوند و با کسانی که به خرابکاری، اغتشاش و آشوب دست می‌زنند و اماکن عمومی، وسایل عمومی و وسایل شخصی را آتش می‌زنند باید برخورد شود؛ این برخورد هم باید قاطع باشد، چرا که کشور باید انتظام داشته باشد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنان با بیان اینکه باید بدانند که مردم ایران در خط ولایت بوده و بصیر هستند گفت: در جایی که امنیت کشور مطرح باشد در صحنه حضور خواهند داشت و مطلقا اجازه دخالت اجانب را نخواهند داد. هر آن مقدار که آن‌ها بیشتر در این آتش بدمند، مردم ما محکمتر از انقلاب و ارزش‌های انقلابی خود دفاع خواهند کرد.
کد خبر: ۱۳۹۳۰۸
منبع: ایلنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
right آخرین اخبار