به‌روز شده در: ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۶
چهارشنبه - ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۲:۰۸
حجت الاسلام سید رضا تقوی رئیس سابق شورای سیاست گذاری ائمه جمعه امروز (چهارشنبه 20دی) در آئین معرفه و تکریم روسای شورای سیاست گذاری ائمه جمعه، گفت: تمام کارهای که در شورای سیاست گذاری ائمه جمعه برگزار شده است یک کار جمعی بوده و این نیست که فقط به نام من ثبت شود و به نام تمام اعضای شورای سیاست ثبت شده است.
به گزارش 9صبح، حجت الاسلام سید رضا تقوی رئیس سابق شورای سیاست گذاری ائمه جمعه امروز (چهارشنبه 20دی) در آئین معرفه و تکریم روسای شورای سیاست گذاری ائمه جمعه، گفت: تمام کارهای که در شورای سیاست گذاری ائمه جمعه برگزار شده است یک کار جمعی بوده و این نیست که فقط به نام من ثبت شود و به نام تمام اعضای شورای سیاست ثبت شده است.

وی افزود: من آن روزی که این شورا را تحویل 400 امام جمعه داشتیم اما در حال حاضر 900 امام جمعه داریم و چند شهر دیگر باقی است که درخواست داده‌اند و هنوز فرصت انتخاب ائمه جمعه برای آن‌ها را پیدا نکرده‌ایم.

تقوی اظهار داشت: بزرگترین استانی که نماز جمعه برگزار می شود استان اصفهان است که در 90 شهر آن امام جمعه داریم و نماز جمعه برگزاری می شود و در استان قم هم کمترین نماز جمعه یعنی 8 نماز جمعه برگزار می شود همچنین میانگین سنی ائمه جمعه 49 سال که این سیاست شواری سیاست گداری ائمه جمعه بود در حالی که به نطر من بهترین سن برای ائمه جمعه 38 تا 52 سال است.رئیس سابق شورای سیاست گذاری ائمه جمعه گفت: ما امام جمعه‌ای داریم که 91سال دارد و به خاطر خواست مردم ایشان را تغییر نمی‌دهیم.

وی تصریح کرد: در گزارشی که دو هفته پیش خدمت مقام معطم رهبری ارائه کردم گفتم که امروز نماز جمعه یک جریان عمیق سیاست و یک لشگر فرهنگی در خدمت نظام و آرمان‌ها است و هیچ ارگانی بدیل نماز جمعه نیست وجود ندارد امروز با اینکه مخالفت های با نماز جمعه صورت می گیرد.

تقوی  تصریح کرد: ما در مسایل سیاسی کشور مسئولین و دولت را کمک کرده‌ایم و طبق گفته مقام معطم رهبری از تمام دولت ها حمایت کرده ایم البته نقد منصفانه وجود داشته و در هفته دولت همه تریبون نماز جمعه را در اختیار مسیولین قرار داده‌ایم. اما بعضی مسئولان تحمل انتقاد و موعظه را ندارد اما ما در خدمت مسئولین و دولت بوده‌ایم.

خطبه های نماز جمعه باید کاملا پر محتوا باشد

حجت الاسلام محمد محمدی گلپایگانی رییس دفتر مقام معظم رهبری صبح امروز چهارشنبه در آیین تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور اظهار کرد: ائمه جمعه همواره در صف اول دشمنی دشمنان قرار داشته اند و برای ائمه جمعه چه افتخاری بیش از اینکه شخصیت های بزرگی نظیر آیت الله دستغیب، شهید مدنی و شهید صدوقی جزء آن ها بوده اند.

وی افزود: آمریکا در چهل سال گذشته با تحریک اطرافیان، به راه انداختن جنگ، کودتای نوژه یک لحظه از دشمنی با ما دست برنداشته. آمریکا به طور عریان، با این نظام مقدس دشمنی دارد.

گلپایگانی تصریح کرد: باید مراقب نفوذ دشمن بود. این ها از هر طرف بتوانند نفوذ می کنند. البته آمریکایی ها سرشان امروز به سنگ خورده است. این ها در فتنه اخیر پیروزی را برای خود مسلم می دانستند.

وی ادامه داد: ائمه جمعه، افسران بلندپایه خط اول مقابله با آشوبگران و منافقین هستند. این نشان می دهد که انقلاب اسلامی آب در لانه موش ریخته و بیداری اسلامی در کشورهای مظلوم در حال رشد است.

گلپایگانی گفت: اکثر کسانی که در اعتراضات اخیر بودند، مشکل اقتصادی داشتند اما در این میان، اقلیتی هم سوار بر موج شد که بنابر فرمایش رهبری حسابشان از مردم جداست.

وی با اشاره به شعار نه غزه نه لبنان که در اغتشاشات اخیر سر داده شد گفت: اگر ما در سوریه و غزه نمی جنگیدیم، مجبور بودیم در خیابان های تهران بجنگیم.

گلپایگانی ادامه داد: شما به عنوان امامان جمعه در هر نقطه ای که قرار دارید، لشکر فرهنگی عظیمی هستید که می توانید به کل کشور خط بدهید و مردم را به صلاح، درستی و تقوا راهنمایی و دعوت کنید.

وی تصریح کرد: آقایان محترم! خودتان را دست کم نگیرید؛ آنقدری که دشمنان ما را اذیت می کند، آن ها به مراتب بیشتر از ما زجر می کشند و می گویند این انقلاب پدر ما را درآورده است.

گلپایگانی تاکید کرد: طبقه روحانیت و ائمه جمعه از قشر محروم جامعه هستند؛ دفترشان، مرکز مراجعه بی نوایان است و هر روز با مشکلات مردم مواجه اند.

وی خطاب به حاج علی اکبری گفت: پیش از انقلاب وقتی در قم به نماز جمعه می رفتیم، تعداد مردها گاهی به ده نفر هم نمی رسید و در بقیه شهرها هم اصلا نماز جمعه برگزار نمی شد. آن زمانی که این ارزش فراموش شده اسلام و تشیع یعنی نماز جمعه آغاز شد، چیزی نداشت اما امروز به آقای حاج علی اکبری می گویم که اسب زین شده ای در اختیار شما قرار دارد.

گلپایگانی تصریح کرد: خطبه های نماز جمعه باید کاملا پر محتوا باشد و باید بر معلومات کسی که به نماز جمعه آمده، اضافه کند که وظیفه در اختیار گذاشتن اطلاعات و معلومات به ائمه جمعه به عهده شورای سیاست گذاری است.

رییس دفتر رهبری تاکید کرد: شما(ائمه جمعه) سپاهیان امام زمان و افسران عالی رتبه رهبری هستید و رهبری برای تک تک شما دعا می کند و باید قدر خود را بدانید.

کد خبر: ۱۳۹۷۹۷
منبع: تسنیم
نام:
ایمیل:
* نظر:
right آخرین اخبار