سه‌شنبه - ۰۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۲:۵۲
رییس سازمان صداوسیما درباره نحوه پوشش اخبار تجمعات اعتراضی اخیر کشور توضیح داد.
به گزارش 9صبح، چهارمین نشست سراسری مدیران سازمان صداوسیما(منشور رسانه) امروز هشتم اسفند ماه با موضوع مخاطب محوری در این سازمان با حضور رییس، معاونان، مدیران و برنامه سازان سازمان صداوسیما در مرکز همایش های بین المللی برگزار شد.

عبدالعلی علی عسکری با تشریح سیاست‌های مخاطب محوری در صداوسیما مبتنی بر رهنمودهای رهبر معظم انقلاب بیان کرد: ما در شرایط خاصی از زمانه و تاریخ قرار داریم و اگر تاریخ تحولات رسانه را بنویسند در هیچ زمانی از تاریخ، جایگاه رسانه به این اهمیت و پیچیدگی نبوده است.

او افزود: امروز ارتباط صداوسیما با مخاطبانش از پیچیده‌ترین ارتباطات است و حفظ و اقناع مخاطب به دلیل گستردگی فضای مجازی و گسترش شبکه‌های ماهواره‌ای از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که دلیل آن رقابت سنگین، نابرابر و پیچیده‌ای است که دشمنان برای رسانه ملی ایجاد کرده‌اند.

علی عسکری با بیان اینکه شبکه‌ها به تدریج در تحولات سازمان گسترده شده‌اند و امروز آرایش رسانه‌ای بر زیرساخت و معماری رسانه‌ای بسیار پیچیده در ابعاد استانی، ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی گسترده شده است، تصریح کرد: این ساختار پیچیده برای صداوسیما جامعیت و فرصت استثنایی فراهم کرده است که امکان ارتباط و تعامل بیشتر با مخاطب را ایجاد می‌کند. علاوه بر این ما اکنون در حال گسترش آرایش رسانه‌ای در فضای مجازی هستیم که به فهرست فعالیت‌های ما افزوده شده است.

رییس سازمان با اشاره به عملکرد مطلوب صداوسیما در اغتشاشات اخیر بیان کرد: پس از وقفه‌ای کوتاه که به دلایلی صداوسیما از اطلاع رسانی منع شده بود، صداوسیما به سرعت ابتکار عمل را در دست گرفت و اثری جدی در مهار اغتشاشات و خنثی سازی فضای سنگین تبلیغاتی دشمنان داشت. این امر نشان می‌دهد که صداوسیما اصلی ترین نیروی مقاوم در مقابله با توطئه های دشمن و عاملی برای هدایت و مدیریت افکار عمومی است.

کد خبر: ۱۴۲۱۵۰
منبع: مهر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آموزش