دوشنبه - ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۶:۱۴
همانطور که می‌دانیم ایام تعطیل بهترین زمان برای سفر کردن و مسافرت رفتن است، البته این را هم باید بگوییم که خیلی از دوستان و مردم و در واقع دوستدارن سفر، دیگر منتظر ایام تعطیل نیستند و به هر بهانه‌ای دل به جاده می‌زنند و راهی سفر می‌شوند.

همانطور که می‌دانیم ایام تعطیل بهترین زمان برای سفر کردن و مسافرت رفتن است، البته این را هم باید بگوییم که خیلی از دوستان و مردم و در واقع دوستدارن سفر، دیگر منتظر ایام تعطیل نیستند و به هر بهانه‌ای دل به جاده می‌زنند و راهی سفر می‌شوند. با این حال، خیلی از خانواده قبل از ایام تعطیل، شروع به برنامه‌ریزی برای سفر می‌کنند، که یا خودشان با ماشین شخصی به سفر می‌روند یا با تور گردش گری، اقدام به سفر می‌کنند. الان هم که اوایل اسفندماه و ماه پایانی سال 1396 را سپری می‌کنیم و در حقیقت نزدیک به ایام طلایی و پر افتخار نوروز 97 هستیم. شما برای این ایام چه برنامه‌ای دارید و به کجاها می‌خواید سفر کنید و کدام تور را انتخاب کردید؟ در واقع نوروز ۹۷ کجا بریم؟

وُنو که مرجع تورهای گردشگری ایران هست، قصد دارد در این مطلب و مطلب‌های دیگر، مکان‌هایی را برای سفر به شما معرفی کند تا به غیر از شمال و جاده‌های شمال، نوروزتان در جاهای دیدنی ایران سپری کنید.

پالنگان، روستای پلکانی در غرب کشور

اولین جایی که می‌خواهیم به شما پیشنهاد کنیم، روستای پالنگان در استان کردستان است. این روستای پلکانی قدمت 1000 ساله دارد. البته قدمت این روستا تنها جاذبه روستای پالنگان نیست و وجود چشمه‌ها، آبشارها و طبیعت بی‌نظیر آن به خصوص در بهار، این روستا را تبدیل به یک مکان فوق‌العاده زیبا و دل‌انگیز کرده است. با وجود این روستا، ماسوله تنها روستای پلکانی ایران نیست و این باور اشتباه نیز باید کم‌کم از ذهن‌ها خارج شود. ساخت روستای پالنگان و زیرساخت‌های آن به دوره ساسانی برمی‌گردد. درباره این روستا و مکان‌های دیدنی‌اش صحبت زیاد است و اکنون فقط به یک معرفی کوتاه بسنده می‌کنیم. این روستا در منطقه ژاورود در 47 کیلومتری «کامیاران» قرار دارد. تصاویری از این روستا را در زیر می‌توانید ببینید.
ماخونیک، شهر لی‌لی‌پوت‌ها

این روزها با وجود شبکه‎های اجتماعی بسیاری از باورهای غلط و اشتباه در حال پاک شدن هستند. یکی از این باورهای غلط، نا امن بودن زاهدان یا همان استان سیستان و بلوچستان است. غیر از این باور غلط، اشتباهی که بسیاری از مردم ایران درباره مکان‌های دیدنی این استان است که فکر می‌کنند این استان خالی از مکان‌ها و جاهای دیدنی است. اکنون و در این مطلب وُنو می‌خواهد ماخونیک یکی از روستاهای جالب و تاریخی این استان، را به شما معرفی کند که می‌توانید به عنوان یکی از مکان‌های دیدنی تور ایرانگردی آن را انتخاب کنید.

این را باید بدانید که روستای ماخونیک به عنوان هفت روستای شگفت‌انگیز جهان شناخته می‌شود و اما دلیل آن؟ چرا به این روستا، روستای آدم کوتوله‌‌ها یا سرزمین لی‌لی‌پوت‌های ایران گفته می‌شود؟ مردم این روستا در گذشته به دلیل موقعیت مکانی، نوع زندگی، تغذیه و معیشتی، قد کوتاهی داشتند و این موضوع را می‌توانید از خانه‌های آن‌ها که هنوز در روستا پابرجاست، متوجه شوید. نوع بافت این روستا و زندگی که داشتند بسیار جالب و دیدنی است. درباره این روستا هم صحبت بسیار است و تنها به معرفی اکتفا می‌کنیم. روستای ماخونیک که قدمتی بسیار دارد، در فاصله 78 کیلومتری شرقی شهر سربیشه در مسیر جاده سربیشه به روستای دُرُح واقع شده است. عکس‌های این روستا را ‌در زیر مشاهده می‌کنید.اشتبین، ماسوله‌ای در دل کوهستان

یکی دیگر از ماسوله‌های ایران که در شمال غربی کشور قرار گرفته، روستای اشتبین است. این روستا در استان آذربایجان شرقی واقع شده است. آب و هوای شمال غرب کشور در ایام نوروز بسیار سرد و برفی است، این موضوع و در نظر گرفتن آب و هوای مقصدی که برای تور مسافرتی خودتان انتخاب کردید را حتما بخاطر داشته و به آن توجه کنید. علاوه بر ماسوله و پالنگان، اشتبین هم به عنوان روستای پلکانی شناخته می‌شود. بافت و معماری این روستا، آثار تاریخی آن، طبیعت بکر و بی‌نظیرش و خوردنی‌های خوشمزه این روستا شما را صدا می‌زند تا ایام نوروز و تعطیلی‌ها را در آن سپری کنید، خانه‌های این روستا سبک صفوی و قاجاری دارد. ابوالقاسم نباتی شاعر به نام آذربایجان یکی از متولدین مشهور این روستا محسوب می‌شود. صحبت درباره این روستا هم می‌گذاریم برای وقتی دیگر و تنها معرفی کوتاهی از آن برای سفرهای نوروزی برای شما داشتیم. روستای اشتبین که قدمتی حدود 800 سال دارد در منطقه کوهستانی شهرستان جلفا واقع شده است. تصاویر مرتبط با این روستا را می‌توانید در زیر مشاهده کنید.کد خبر: ۱۴۲۳۷۸
نام:
ایمیل:
* نظر:
آموزش