چهارشنبه - ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۶:۵۸
> آمریکا - 
وزیر امور خارجه برکنار شده آمریکا در کنفرانس خبری خود در واکنش به اعلام اخراجش توسط رئیس جمهوری این کشور، از وی تشکر نکرد.
به گزارش 9صبح به نقل از پایگاه خبری هیل، رکس تیلرسون،‌ وزیر امور خارجه اخراج شده آمریکا به قدردانی و ستایش مقام‌های وزارت خارجه و دفاع در جریان فعالیتش در وزارت خارجه آمریکا پرداخت و از اعضای ارتش و مردم آمریکا نیز قدردانی کرد.

تیلرسون در این کنفرانس خبری بدون اشاره به نام ترامپ، تنها یکبار از واژه رئیس جمهوری آمریکا استفاده کرد.

وزیر خارجه اخراجی دولت ترامپ همچنین گفت: من امروز از رئیس جمهوری آمریکا کمی پس از بازگشت از سفر آفریقا تماسی دریافت کردم و با جان کلی، رئیس دفتر کاخ سفید درباره روزهایی که در پیش داریم، صحبت کردم. آنچه که بسیار مهم است، اطمینان از اجرای دستورات و انتقال سمت در این بازه زمانی است که کشور با سیاستی مهم و چالش‌های امنیت ملی روبروست.

وی با اشاره به روسیه نیز گفت که کارهای زیادی درباره رفتار مشکل ساز و اقدامات در زمینه دولت مسکو باقی مانده است و ادامه داد:‌ روسیه باید به این مساله بیندیشد که اقدامات و کارهایش چه تاثیری بر مردم این کشور و سراسر جهان می‌گذارد. تداوم رفتار پرخطر و منفعلانه تنها به انزوای بیشتر منجر می‌شود.

وزیر امور خارجه اخراجی آمریکا در ادامه صحبت‌هایش گفت که دوران فعالیتش در هیبت دیپلمات ارشد ایالات متحده در نیمه شب 31 مارس 2018 پایان می‌یابد. تا آن زمان، جان سولیوان، مسئولیت‌های وی را انجام می‌دهد.

کد خبر: ۱۴۲۸۰۲
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
right آخرین اخبار