دوشنبه - ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۲:۴۴
> اروپا - 
«ژان ایو لودریان» وزیرخارجه فرانسه درحالی خواستار اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران شد که این درخواست او با مخالفت جدی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و دیگر مقامات شرکت کننده در نشست بروکسل مواجه شد.
به گزارش 9صبح، تیر فرانسه در بروکسل به سنگ خوردخبرگزاری رویترز اعلام کرد که لودریان امروز (دوشنبه) این درخواست را در بروکسل پایتخت بلژیک مطرح کرد.

درهمین حال و براساس توئیت خبرنگار روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال، لودریان به طور ناگهانی و پیش از شروع نشست امروز وزیران خارجه اتحادیه اروپا درباره ایران، بروکسل محل برگزاری این نشست را ترک کرد.

فرانسه تاکنون در خصوص اقدام وزیر خارجه این کشور اظهار نظر نکرده است.

فرانسه و چند کشور دیگر اروپایی برای ترغیب «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا خواستار تحریم‌هایی جدید علیه ایران به بهانه موضوع موشکی و حضور منطقه‌ای ایران شده اند.

ایران هرگونه گفت: وگو درباره موضوع موشکی را رد کرده است.

ناظران تاکید دارند که تصمیم لودریان برای شرکت نکردن در نشست بروکسل و ترک ناگهانی نشست با اظهارات مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ارتباط دارد.

فدریکا موگرینی امروز و پیش از نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا اعلام کرد که در این نشست شورای امور خارجی این اتحادیه پیشنهادی برای اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران مطرح نخواهد شد.

وی افزود:هیچ پیشنهادی درباره تحریم‌های بیشتر علیه ایران مطرح نیست و تمرکز بحث امروز بر ادامه اجرای توافق هسته‌ای ایران است.

«هایکو ماس» وزیر امور خارجه آلمان هم امروز در بروکسل، بار دیگر از برجام حمایت کرد.
کد خبر: ۱۴۳۰۲۳
منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
right آخرین اخبار
آموزش