به‌روز شده در: ۳۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۰
سه‌شنبه - ۱۴ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۹:۵۴
> دولت - 
وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در نخستین روز سفر به روسیه برای شرکت در کنفرانس امنیتی مسکو، با وزیر دفاع بلاروس دیدار و گفت‌و‌گو کرد.
به گزارش 9صبح، امیر سرتیپ امیر حاتمی در این دیدار با ابرا‌‌ز ‌علاقه از توسعه تعلامات دفاعی نظامی بین ایران و بلاروس گفت: امیدواریم مناسبات دفاعی و نظامی دو کشور نیز متناسب با روابط سیاسی فیمابین توسعه‌‌‌یافته و در آینده شاهد تشکیل نشست‌های کارشناسی و تخصصی بین دو کشور باشیم.

وی به همکاری‌های سه جانبه ایران، روسیه و سوریه و اخیراً ترکیه در مبارزه با تروریسم در سال‌های اخیر اشاره کرد و اظهار داشت: بحمدالله توانستیم با همکاری‌های مشترک توطئه‌های زیادی را در منطقه خنثی کنیم.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با اشاره به تحریم‌های سالیان اخیر علیه جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: کشورمان توانسته تحریم‌ها و محاصره‌های اقتصادی را به فرصت تبدیل کرده و با خوداتکایی همه نیازهای داخلی را برطرف کند.

وزیر دفاع بلاروس نیز در این دیدار با ابراز علاقه از همکاری و تعامل با جمهوری اسلامی ایران، تعلامات دو جانبه را پویا و روبه گسترش توصیف کرد.

تبره کلژنرال آندره راوکوف ‌با ابراز علاقه جهت توسعه همکاری های دفاعی و نظامی دو کشور تصریح کرد: امیدواریم با تشکیلا کمیسیون‌های همکاری‌های مشترک با حضور کارشناسان و متخصصین فنی و نظامی دو کشسور، همکاری‌های دوجانبه را‌ گسترش دهیم.

وزیر دفاع بلاروس در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: همواره از نقش‌آفرینی ایران در مبارزه و مقابله با تروریسم حمایت و آن را تحسین کرد‌ه‌ایم.

دیدار و گفت‌‌وگو با ارتشبد سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه از دیگر برنامه‌های امروز وزیر دفاع است.
کد خبر: ۱۴۳۱۲۶
منبع: ایلنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
right آخرین اخبار