سه‌شنبه - ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۳:۲۰
> حوادث - 
«اتوبوسران امانتدار مشهدی کیف حاوی ۱۵ میلیون تومان (۱۰ میلیون تومان پول نقد به علاوه دو سکه بهار آزادی) را به صاحبش بازگرداند». از جنس خبرهای خوشی که بیداری وجدان و خصلت نیک امانتداری مردمانی را در این شهر نوید می‌دهند.

به گزارش روزنامه خراسان، همین اتفاق کوچک بهانه آن می‌شود تا سراغ مهدی شادپور، اتوبوسران وظیفه‌ شناسی برویم که این کیف را به صاحبش رسانده است. شادپور 37 سال دارد و از اردیبهشت امسال در شرکت اتوبوسرانی بخش خصوصی مشغول به فعالیت شده است.

قبل از آن به مدت دو سال راننده اتوبوس بین شهری بوده است. او درباره ماجرای پیدا شدن یک کیف با محتویاتی به ارزش 15میلیون تومان به خبرنگار ما می گوید: روز تعطیل بود و مسیر خدمت رسانی من هم مسافر زیادی نداشت. کمی بعد که به انتهای خط در گلشهر رسیدم، از آینه چشمم به کیف مندرسی روی یکی از صندلی ها افتاد. آن را برداشتم و به رئیس خط تحویل دادم. این را هم بگویم که آن را باز نکردم و متوجه هم نشدم داخلش پول است، اما اگر می دانستم باز هم همین کار را می کردم.

وی ادامه می دهد: بعد از آن که کیف را به شرکت تحویل دادم، خانم میان سالی مراجعه کرده و کیف را تحویل گرفته است. وی یادآور می شود: اولین بار است که کیف پولی پیدا می کنم، قبل از آن یک بار گوشی موبایل پیدا کردم که آن را هم تحویل دادم. بالاخره ما سر سفره ای بزرگ شده ایم که نانش حلال بوده است. همه ما گره‌هایی توی زندگی‌مان داریم اما من همیشه تاثیر صداقت و امانتداری را در زندگی ام دیده‌ام. برکتش به هر ثروت بادآورده‌ای می ارزد. روراست بودن با خلق خدا شیرینی دیگری دارد که نتیجه و تاثیر خوشش را به من نشان داده است.

کد خبر: ۱۴۴۰۴۷
نام:
ایمیل:
* نظر:
right آخرین اخبار