دوشنبه - ۰۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۹:۳۶
> قضایی - 
در قم مطالبی گفته شد و شعارهایی داده شد و شعاری نوشته شد که از ناحیه بسیاری از افراد محکوم و رد شد. دستگاه قضایی به عنوان مدعی‌العموم موضوع را در دستور کار قرار داد.

حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای در پاسخ به سوالی درباره اتفاقات مدرسه فیضیه، اینکه آیا کسی احضار شده و آیا با توجه به بیانیه مراجع فرد سخنران اتهامی متوجهش هست یا خیر و مساله تهدید رئیس‌جمهور در قم و تهران گفت: توهین مقامات در قانون پیش‌بینی شده است و در خصوص رییس جمهور هم که یکی از مقامات کشور است نیاز به شکایت خصوصی نیست و مدعی‌العموم هم می‌تواند ورود کند. تهدید هم جرم است در مورد هر دو مورد قم و تهران پرونده تشکیل شده در قم دادسرای ویژه مسئول است.

وی افزود: در این موارد تحقیقات میدانی صورت می‌گیرد  مواردی که لازم است کسی احضار شود، می‌شود من از دادگاه ویژه خبر ندارم از مسئولی پرسیدم گفت از روز اول شروع به کار کردیم ولی نپرسیدم کسی احضار رسمی شده یا نه.

محسنی اژه‌ای در مورد اتهام سخنران هم گفت: من چیزی از سخنران نشنیدم البته کل سخنرانی را نشنیدم تا جایی که شنیدم عنوان مجرمانه نداشت مگر کسی ادعا کند به او توهین شده است. از ناحیه رحیم‌پور ازغدی تا جایی که من دیدم ارتکاب جرمی صورت نگرفته است.

وی ادامه داد: اتفاقی در قم افتاد که در آنجا مطالبی گفته شد و شعارهایی داده شد و شعاری نوشته شد که از ناحیه بسیاری از افراد محکوم و رد شد. دستگاه قضایی به عنوان مدعی‌العموم موضوع را در دستور کار قرار داد در دادسرای ویژه روحانیت پرونده‌ای تشکیل شده و سیستم اطلاعاتی هم آن را دنبال می‌کند که قضیه روشن و تصمیم مقتضی اتخاذ شود.

کد خبر: ۱۴۵۲۳۷
نام:
ایمیل:
* نظر:
right
right آخرین اخبار