چهارشنبه - ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۳:۴۴:۵۷
> موبایل - 
هواوی ,Oppo و Vivo در حال حاضر به عنوان سه شرکت برتر گوشی همراه در بازارهای گوشی چین محسوب میشوند .
به گزارش 9 صبح به نقل از دیجی فارسی، این داده ها  به میزان  صادرات گوشی های همراه  مربوط میشوند و در نیمه دوم  سال  ۲۰۱۶  توسط IDC  منتشر شده اند .  همچنین گفته شده است که  این  سه برند در حال  حاضر  بیش از  ۴۷ درصد از  سهام  بازار را به خود اختصاص داده اند .
 
هواوی
 
خبر دیگری که  باید در اختیار  شما  قرار دهیم  این است که  شیائومی به رده چهارم  در بین  این گوشی ها  سقوط  کرده است . میزان  صادرات این  شرکت در فصل  دوم حدود ۳۸٫۴ درصد افت داشته  است و   حدود ۱۰٫۵ میلیون  دستگاه را  صادر کرده است که این مقدار در  سال گذشته  ,۱۷٫۱ میلیون دستگاه  بوده  است و   سهم این شرکت در بازار نیز از ۱۱٫۹  درصد به  ۹٫۵ درصد  کاهش پیدا کرده  است .
 
تحقیقات حاکی از آن هستند که دلیل موفقیت  Oppo و هواوی ,بازاریابی و پیام های تبلیغاتی بوده است. برای مثال  هواوی به شدت در حال تبلیغ   گوشی جدید  P9 است که  از دوربین مجهز به لنزهای  Leica استفاده  کرده است .
 
از طرف دیگر Oppo نیز شارژ سریع  را  با استفاده از تکنولوژی شارژ VOOC  جدی گرفته  است .
 
هواوی توانسته  است در فصل  دومسال  ۲۰۱۶ حدود ۱۹٫۱ میلیون دستگاه را صادر کند و سهم خود را در بازار  به  ۱۷٫۲ درصد برساند و  سالیانه  نیز آن  را  به میزان ۱۵٫۲ درصد افزایش داده است
 
Oppo  نیز توانسته است ۱۸ میلیون دستگاه را صادر کند و سهم  خود در  بازار به  ۱۶٫۲ برساند که  سالیانه  ۱۲۴٫۱ درصد افزایش داشته  است .
 
Vivo نیز اخیرا توانسته است ۱۴٫۷  میلیون  دستگاه  را صادر کند و ۱۳٫۲ درصد از سهم  بازار  را به خود اختصاص دهد که  رشد  سالیانه ۷۴٫۷ درصدی را نشان  میدهد.
 
به این ترتیب این شرکت  ها توانسته  اند بازیگران بزرگی  مانند سامسونگ و اپل را پشت سر بگذارند .
 
گفته میشود که کیفیت ,طرح  ,بازاریابی و  قیمت  گذاری ,عوامل اصلی هستند که  باعث شده اند این تولید کنندگان  بومی به پیشگامان  گوشی همراه  تبدیل  شوند .
کد خبر: ۹۱۰۰۵
نام:
ایمیل:
* نظر:
right آخرین اخبار