سه‌شنبه - ۰۲ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۹:۵۴:۱۳
ایسنتاگرام به ۱۹اُمین اپلیکیشنی تبدیل شد که در گوگل پلی استور به یک میلیارد دانلود رسیده است.
به گزارش 9 صبح به نقل از ديجي فارسي، این رقم بیشتر زمانی شما را شگفت زده می کند که می فهمید اینستاگرام در مجموع روی همه پلتفورم ها ۵۰۰ میلیون کاربر دارد. بنابراین، بقیه دانلودها به معنای تکرار نصب این  روی دستگاه هاست، که پلی استور بعنوان تعداد دفعات دانلود ثبت می کند. با اینحال، بر پایه استانداردها این رقم باز هم تاثیرگذار است.

همین ویژگی اینستاگرام باعث شده شرکت والد آن، فیسبوک، یک سر و گردن بالاتر از بقیه رقبای رسانه ای در اندروید قرار گیرد. در حال حاضر، فیسبوک و اینستاگرام هر دو در پلی استور ۱ میلیارد دانلود دارند. تنها اپلیکیشن اجتماعی دیگر که توانسته به این رقم برسد Google Plus است. دیگر  اپ های پرچمدار فیسبوک، جدای از اپِ این شرکت و اینستاگرام، شامل واتساپ و مسنجر هستند. در این مرحله فقط می توانیم بر پایه حدس و گمان صحبت کنیم، اما شاید بخاطر اضافه شدن مشخصه جدید Stories به این اپلیکیشن محبوبیت آن در میان کاربران افزایش یافته است. این ابزار، که وام گرفته از مشخصه پُست های ناپدیدشونده روی اسنپ چت است، اوایل این ماه بیرون آمده و حسابی کاربران را شوکه کرد— چون باور نمی کردند که چطور اینستاگرام تا این حد تقلیدکار است. اما به نظر می رسد که اوضاع به خوبی به نفع اینستاگرام تمام شده، چون خیلی از برندها و شرکت های رسانه ای استفاده از این مشخصه را شروع کرده اند. در نتیجه، Stories در اینستاگرام "به رقم بازدید قابل توجهی” دست یافته است.

بعلاوه، برتری فیسبوک در دنیای موبایل در آمار اخیر کاملا مشهود است، و این شرکت ادعا کرده که در حال حاضر دارای ماهانه ۱٫۵۷ میلیارد کاربر فعال روی گوشی ها و تبلت هاست— و این یعنی یک افزایش ۲۰ درصدی. اگر شما هم از طرفداران فیسبوک هستید حتما از شنیدن این خبر و اخبار مثبت درباره  های وابسته به آن خوشحال می شوید. اما برای بقیه، انحصارطلبی این شرکت در بازار  های موبایل کمی نگران کننده بنظر می رسد.
کد خبر: ۹۲۱۷۰
نام:
ایمیل:
* نظر:
right آخرین اخبار