شنبه - ۱۳ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۹:۴۰:۱۷
> موبایل - 
اما بالاخره اپل در یک اقدام بجا سعی دارد اپ های مشکل ساز را از اپ استور حذف کند
به گزارش 9 صبح به نقل از ديجي فارسي؛ اپل می خواهد از شرّ اپ های قدیمی و متروکه خلاص شود تا کابران هم بدون گرفتاری در انبوه نرم افزارهای پیشنهادی، راحت تر بتوانند اپ های موردعلاقه خود را جستجو کنند.

اول از همه مشکل اینجاست که طبق آخرین آمار مربوط به ژوئن ۲۰۱۶ بیش از ۲ میلیون اپ برای آیفون وجود دارد، و همانطور که می توان تصور کرد، پیدا کردن اپ موردنظر در این میان اصلا کار ساده ای نیست؛ حالا بماند که خیلی از سازنده ها برای اپ های خود از نام اپلیکیشن های محبوب یا لوگوهای مشابه آنها استفاده می کنند تا کاربران گیج شده و اشتباهی اپ آنها را دانلود کنند.

اما موضوع ختم به همین جا هم نمی شود، چون بعضی از سازندگان اپ از تکنیک های SEO استفاده می کنند تا متناسب با کلیدواژه های جستجوی کاربران اپ های آنها بیشتر از بقیه دیده شوند. به عبارت ساده تر، وقتی کسی مثلا "Instagram” را جستجو می کند، آنچه در بخش نتایج می بیند انبوهی از اپ های دیگر است که سعی دارند اینستاگرام را زیر سایه خود پنهان کنند.

اما بالاخره اپل در یک اقدام بجا سعی دارد این اپ های مشکل ساز را از اپ استور حذف کند.

این شرکت در صفحه پشتیبانی وبسایت خود گفته، "برای آنکه مشتریان راحت تر بتوانند اپ های بهتر و متناسب با نیازهای خود را پیدا کنند، می خواهیم کاری کنیم که اپ های موجود در اپ استور کارآمدتر و جدیدتر باشند. به همین خاطر، قرار است یک فرایند ارزیابی اپ داشته باشیم، و بعد از آنکه اپ هایی که دیگر طرفدار ندارند، از دستورالعمل های فعلی اپ استور پیروی نمی کنند، و یا منسوخ شده اند را حذف می کنیم”.

از اپلیکیشن هایی که احتمال حذف آنها بالاست می توان به اپ هایی اشاره کرد که برپایه ورژن قدیمی تر iOS ساخته شده اند و یا از همان اول کار خراب شده و درست کار نمی کنند.

این شرکت قصد دارد فرایند پاکسازی را از ۷ سپتامبر شروع کند، و سازندگانی که اپ های آنها ازشرایط حذف برخوردارند اما می خواهند همچنان روی این سکو بمانند باید اپ های خود را در عرض ۳۰ روز بعد از دیافت اخطار آپدیت کنند. بعلاوه، فراموش نکنید که اپل یک محدودیت جدید ۵۰ کاراکتری هم برای نام اپ ها در نظر گرفته است.

این اقدام یکی از جدیدترین تلاش های اپل برای بهبود تجربه کاربری است. این شرکت به تازگی و قبل از رونمایی از آیفون ۷ یک گزینه حافظه ۲TB برای iCloud معرفی کرده است.

راستی حالا که گفتیم آیفون ۷، باید بگویم که فرایند پاکسازی اپل همزمان را رخداد بزرگ رونمایی از نسل جدید تلفن های هوشمند این شرکت و همچنین اپل واچ ۲ است.

نظر شما درباره این اقدام اپل را برای حذف اپلیکیشن های اضافی چیست؟ نظرات خود را در پایین این متن با ما در میان بگذارید.
برچسب ها: اپل ، پاكسازي
کد خبر: ۹۴۰۴۵
نام:
ایمیل:
* نظر:
right آخرین اخبار