شناسایی ۸۰ درصد کودکان بازمانده از تحصیل در کشور

شناسایی ۸۰ درصد کودکان بازمانده از تحصیل در کشور

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به شناسایی حدود ۸۰ درصد از کودکان بازمانده از تحصیل گفت: تاکنون ۱۷۹ هزار کودک بازمانده از تحصیل شناسایی و ۲۰ هزار نفر آنان در مقطع ابتدایی به کلاس‌های درس بازگردانده شدند.

به گزارش 9صبح،معصومه نجفی پازوکی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با اشاره به شناسایی کودکان بازمانده از تحصیل در سراسر کشور، اظهار داشت: در این راستا با اجرا طرح شهید محمودوند و راه‌اندازی سامانه سیدا، کودکان 6 تا 11 ساله بازمانده از تحصیل شناسایی شده است.

وی با بیان اینکه بازماندگان از تحصیل در سه فاز شناسایی، جذب و نگهداشت برنامه‌ریزی می‌شود، خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از 95 درصد کودکان شناسایی شده بازمانده از تحصیل پیگیری کننده دارند.

نجفی پازوکی از شناسایی حدود 80 درصد از کودکان بازمانده از تحصیل خبر داد و تصریح کرد بر اساس اطلاعات سامانه سیدا و سازمان ثبت احوال کشور 179 هزار کودک 6 تا 12 ساله بازمانده از تحصیل شناسایی شده است.

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه علت بازماندگان از تحصیل این کودکان بررسی و مشخص شده است، بیان کرد: تاکنون 20 هزار نفر از کودکان یاد شده در مقطع ابتدایی به کلاس‌های درس در مدارس هدایت شده‌‌اند.

نجفی پازوکی با بیان اینکه نگهداشت کودکان جذب شده و بازگشت به تحصیل از اهمیت بالایی برخوردار است تصریح کرد: کودکانی که فقر خانواده عامل بازمانده آنها از تحصیل است باید حمایت شوند تا این عامل دوباره به ترک تحصیل آنها منجر نشود.

منبع:تسنیم

    نظر شما