اعلام ساعات کاری مجاز اصناف

اعلام ساعات کاری مجاز اصناف

معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس اطلاعات تهران بزرگ ساعات کاری مجاز صنوف در سه ماهه چهارم سال را اعلام کرد.

به گزارش 9صبح،سرهنگ نادر مرادی با اشاره به تغییر ساعت فعالیت صنوف در نیمه دوم سال گفت: ساعت کاری اصناف در نیمه دوم سال تغییر کرده و با یک ساعت کاهش ، ساعت خاموشی ۲۴ خواهد بود.

وی با بیان اینکه جهت رفاه حال شهروندان و تامین امنیت اصناف میزان گشت های پلیس در شب های زمستان افزایش پیدا کرده، افزود: برخی از اصناف از جمله طلافروشی ها و صرافی ها ساعت کاری مشخصی دارند و مالکان مابقی اصناف از جمله اغذیه فروشی ها ، فروشگاه ها و ... باید به ساعت خاموشی توجه داشته و ساعت ۲۴ ساعت تعطیلی اصناف در این نیمه از سال خواهد بود.

مرادی با بیان اینکه فعالیت برخی از کسب و کارها در ساعت پایانی  شب موجب آزار و اذیت شهروندان شده است ، تصریح کرد: آهنگری ها ، صافکاری ها و به اصطلاح اسپرتی های خودرو از جمله مواردی هستند که بیشترین میزان شکایت از آنها به پلیس اعلام شده است.

معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس اطلاعات تهران بزرگ ادامه داد : صنوفی مانند داروخانه های شبانه روزی ، تعویض روغنی و ... که قصد فعالیت شبانه روزی دارند  باید حتما درخواست خود را از طریق صنف مربوطه ثبت کرده و در ادامه نیز پلیس اماکن با انجام بررسی های لازم، مجوزهای مربوطه را برای فعالیت شبانه روزی آنان صادر خواهد کرد.

 سرهنگ  مرادی تاکید کرد : با توجه به اطلاع رسانی های بسیار در مورد ساعات خاموشی صنوف در شهر تهران متاسفانه بعضی از صنوف به این اخطار ها بی توجه و  بی تفاوت بوده و فعالیت های خود را تا پاسی از شب ادامه می دهند که در جهت رفاه حال شهروندان این واحد های صنفی پلمب خواهند شد.

مرادی همچنین از همکاری صنوف با پلیس قدردانی کرد گفت : خوشبختانه اکثریت صنوف همکاری خوب و سازنده ای با پلیس اماکن داشته و به توصیه های پلیس توجه کافی را داشته اند  که من لازم می دانم ازآنان تشکر کنم.

منبع:فارس

    نظر شما