خبر خوش؛ پایان روزهای جهنمی برای ایران

خبر خوش؛ پایان روزهای جهنمی برای ایران

دمای هوا طی امروز و فردا در نوار ساحلی کشور بین ۸ تا ۱۰ درجه کاهش خواهد یافت.

به گزارش 9 صبح؛ دمای هوا طی امروز و فردا در نوار ساحلی کشور بین ۸ تا ۱۰ درجه کاهش خواهد یافت.

صادق ضیائیان، مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی گفت: براساس نقشه‌های پیش بینی سازمان هواشناسی  امروز  به تدریج با شمالی شدن جریان‌ها از سوی دریای خزر در مناطقی از اردبیل گیلان مازندران و ارتفاعات گلستان رگبار پراکنده باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید رخ می‌دهد در سایر مناطق کشور جوی آرام و پایدار حاکم  است.

به گفته مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی  روز جمعه علاوه بر سواحل شمالی کشور در شمال استان‌های آذربایجان شرقی و خراسان شمالی و بعد از ظهر در برخی نقاط هرمزگان و جنوب فارس رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.

وی گفت: روز شنبه در غرب گیلان و شمال استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی بارش پراکنده رخ می‌دهد و روز یکشنبه با تقویت جریان‌های شمالی روی دریای خزر در گیلان، مازندران، گلستان و مناطقی از خراسان شمالی، اردبیل، آذربایجان شرقی و شمال آذربایجان غربی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید همراه با کاهش نسبی دما پیش بینی می‌شود.

ضیائیان اظهار کرد: روز دوشنبه بارش در غرب مازندران، گیلان، مناطقی از اردبیل و شمال آذربایجان شرقی ادامه خواهد داشت و وزش باد در نوار شمال شرق و شرق کشور افزایش می‌یابد.

مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی بیان کرد: دمای هوا طی روزهای پنجشنبه و جمعه در شمال غرب دامنه‌های جنوبی البرز و استان‌های ساحلی دریای خزر کاهش می‌یابد همچنین یکشنبه در کل نوار شمالی کشور دما به طور محسوسی کاهش می‌یابد که پنجشنبه کاهش دما در استان‌های اردبیل و گیلان بین ۸ تا ۱۰ درجه و یکشنبه بین ۵ تا ۸ درجه است همچنین روز یکشنبه کاهش دما در خراسان شمالی بین ۸ تا ۱۲ درجه و در استان‌های مازندران، گلستان و سایر مناطق شمال غرب بین ۴ تا درجه پیش بینی می‌شود.

    نظر شما