قتل هولناک شوهر زن جوان به دست شوهر اولش در وسط خیابان

قتل هولناک شوهر زن جوان به دست شوهر اولش در وسط خیابان

رسیدگی به این پرونده از سال ۹۹ به‌دنبال درگیری خونین مقابل یک قنادی در محمدشهر کرج شروع شد.

به گزارش 9 صبح؛  مرد جوان که در جنایتی هولناک شوهر همسر سابق اش را در جریان ملاقات همسرش با فرزندش به قتل رسانده بود پس از محاکمه در شعبه یکم دادگاه کیفری استان البرز به ریاست قاضی قیومی به قصاص محکوم شد و حالا پس از تایید این حکم از،سوی دادرسان دیوانعالی در یک قدمی چوبه مرگ قرار گرفته است اما روز مجازات سرنوشت طور دیگری رقم خورد.

   رسیدگی به این پرونده از سال ۹۹ به‌دنبال درگیری خونین مقابل یک قنادی در محمدشهر کرج شروع شد.

مأموران گشت کلانتری خیلی زود با اطلاع از این ماجرا در محل درگیری حضور یافتند و با پیکر خونین مرد جوانی به‌ نام رحیم روبه‌رو شدند.

تیم پزشکی در محل حادثه حضور یافت اما به‌رغم تلاش پزشکان، رحیم  در اثر ضربه چاقو و شدت خونریزی جان باخت.

با مرگ او بود که بازپرس کشیک قتل قاضی محمد عنبری خودش را به محل جنایت رساند و در نخستین گام دستور داد جسد رحیم به پزشکی قانونی منتقل شود.

ضارب که مرد ۴۱ ساله‌ای به نام ناصر بود در همان صحنه جنایت بازداشت شد و برای بازجویی به اداره پلیس انتقال یافت و به قتل اعتراف کرد.

این متهم که به شدت از قتلی که مرتکب شده بود پشیمان بود مدعی شد به هیچ وجه قصد کشتن مقتول را نداشته و  بدنبال مراجعه او و درگیری لفظی این اتفاق رخ داد.

در ادامه تحقیقات، پلیس به بازجویی از همسر مقتول پرداخت که وی به مأموران گفت: مدتی قبل از ناصر - قاتل- جدا شده و با رحیم ازدواج کرده بودم.

از همسر اولم پسری به‌ نام دانیال داشتم که نزد پدرش زندگی می‌کرد اما شوهر سابقم وقتی فهمید من ازدواج کرده‌ام دیگر اجازه نداد پسرم را ببینم.

رسول هم خودش این موضوع را می‌دانست و حتی پیامک‌های درخواست ملاقات من و فرزندم را خودش برای رحیم می‌فرستاد اما او هر بار به بهانه‌ای مانع این ملاقات می‌شد.

تا اینکه روز حادثه رحیم به سراغ ناصر رفت تا با او صحبت کند و رضایتش را برای اینکه من فرزندم را ببینم جلب کند.

رحیم  قناد بود و در یک شیرینی‌فروشی در محمدشهر کار می‌کرد اما نمی‌دانم چه اتفاقی بین شان افتاد که با هم درگیر شده و ناصر با چاقویی که داشته  رحیم را به قتل رساند.

ناصر پس از اعتراف به جنایتی که مرتکب شده بود، صبح روز دوشنبه 5 مرداد در شعبه یکم دادسرای جنایی استان البرز به ریاست قاضی محمد عنبری تحت بازجویی قرار گرفت.

در ابتدای جلسه اولیای دم خواستار اشد مجازات و قصاص متهم شدند.آنگاه متهم در مقابل بازپرس ایستاد و در حالی که در اظهارات خود دفاع قابل قبولی برای ارتکاب این جنایت نداشت مدعی شد که هیچ انگیزه قبلی برای کشتن مقتول نداشته است و فقط از روی خشم و عصبانیت ناگهانی وی را به قتل رسانده است.

بازپرس عنبری پس از تفهیم اتهام به متهم و دریافت اعتراف‌های او، با توجه به گزارش مأموران نیروی انتظامی و تحقیقات تیم جنایی پلیس آگاهی و همچنین اظهارات شاهدان درگیری کیفرخواست او را به اتهام قتل عمد صادر کرد و متهم روانه زندان شد.

در دادگاه چه گذشت؟

ناصر پس از مدتی به اتهام قتل عمد از ندامتگاه مرکزی کرج به شعبه یکم دادگاه کیفری استان البرز به ریاست قاضی قیومی منتقل شد و پست میز محاکمه ایستاد تا محاکمه شود.

در ابتدای جلسه دادگاه رئیس دادگاه حاضران درجلسه را دعوت به صبر و شکیبایی و حفظ نظم جلسه رسیدگی کرد و سپس از اولیای دم خواست درخواست وشکایت خود را درباره ی متهم مطرح کنند.

اولیای دم خواستار قصاص متهم شدند آنگاه متهم پشت میز محاکمه ایستاد و پس از تفهیم اتهامی که مرتکب شده بود اتهامش راپذیرفت و به دادرسان دادگاه گفت : من مرتکب اشتباه بزرگی شدم و سخت از کرده خود پشیمانم من هرگز انگیزه ای برای کشتن مقتول نداشتم و به دنبال درگیری لفظی و به دنبال حضور او در مغازه ام رخ داد این اتفاق تلخ پیش آمد.

پس از پایان اظهارات متهم رئیس دادگاه ختم جلسه را اعلام کرد. دادرسان دادگاه مدتی بعد پس از شور و بررسی پرونده متهم را به خاطر قتل عمد و درخواست اولیای دم به قصاص نفس محکوم کردند.

با تایید این حکم از سوی قضات  دیوانعالی  ناصر در یک قدمی چوبه مرگ قرار گرفته است.

پس از انتقال پرونده به شعبه پرونده های خاص اجرای احکام دادگستری البرز روزگذشته این متهم قرار بود قصاص شود اما اولیای دم فرصت 2 ماهه به متهم دادندو حالا متهم با تلاش تیم صلح وسازش از قصاص نجات یافت و متهم قرار است بار دیگر از نظر جنبه عمومی جرمی که مرتکب شده است محاکمه شود.

    نظر شما