کشف عتیقه های قیمتی از دوران قبل از میلاد مسیح در رشت + عکس

کشف عتیقه های قیمتی از دوران قبل از میلاد مسیح در رشت + عکس

فرمانده انتظامی گیلان از کشف ۲۹۸ قلم شئ عتیقه‌ای مربوط به دوره تاریخی قبل از میلاد مسیح تا دوره اسلامی و معاصر در خانه‌ای در رشت خبر داد.

به گزارش 9 صبح؛ فرمانده انتظامی گیلان از کشف ۲۹۸ قلم شئ عتیقه‌ای مربوط به دوره تاریخی قبل از میلاد مسیح تا دوره اسلامی و معاصر در خانه‌ای در رشت خبر داد.

سردار عزیزاله ملکی اظهار داشت: ماموران پاسگاه انتظامی لاکان شهرستان رشت با اطلاع از وجود اشیاء عتیقه در خانه‌ای در این منطقه با حکم قضائی به محل اعزام شدند.

وی از کشف 298 عدد شئ عتیقه به ارزش حدود 57 میلیارد ریال در بازرسی از این خانه خبر داد و افزود: 11 عدد سکه نقره، 4 عدد سکه طلا، 2 عدد سکه نقره خرد شده، 2 عدد انگشتر طلا، 10 عدد گوشواره طلا، یک عدد دکمه طلا، 2 عدد نگین گردنبند طلا، 2 عدد نگین فیروزه انگشتر، 2 عدد پیاله مفرغ، یک حلقه انگشتر مفرغ، یک عدد آویز خمره‌ای، 5 عدد سکه مسی، 3 عدد سرنیزه، یک جام مسی، 122 عدد سنگ تزئینی، یک عدد گردنبند برنجی، 102 عدد مهره زینتی، 25 عدد شی فلزی و برنجی و یک عدد مهره آهنی کشف شد.

فرمانده انتظامی گیلان با اشاره به دستگیری متهم 41 ساله و ارسال پرونده به مرجع قضایی ‌گفت: بر اساس نظر کارشناسان میراث فرهنگی ، قدمت اشیاء کشف شده مربوط به دوره‌های قبل از میلاد ، اشکانی ، ساسانی ، اسلامی و معاصر است.

نظر شما