زمان مناسب برای مصرف موز

زمان مناسب برای مصرف موز

موز یکی از میوه‌های جذاب و مقوی برای افراد مختلف است.

به گزارش 9 صبح، موز یکی از میوه‌های مقوی است، شاید همه‌ی ما فکر کنیم که مگر زمان خوردن موز به حال ما فرقی هم میکند؟ بله فرق می‌کند، زمان خوردن این میوه بر مفید یا مضر بودن آن اثر می‌گذارد. خوردن موز هنگام صبح بهتر است یا شب و اینکه بهترین زمان و شرایط خوردن میوه موز چه زمانی است.

موز، سالم و مغذی است و به تقویت انرژی صبحگاهی کمک می‌کند، اما یک دلیل نقض کننده برای آن نیز وجود دارد. اگر یکی از آن روز‌هایی است که عجله دارید و موز یک گزینه بسیار عالی به نظر می‌رسد.

موز یک میوه سالم و مقوی است و به تقویت انرژی صبحگاهی کمک می‌کند، اما طبق گفته یک متخصص تغذیه به طرز شگفت انگیزی تنها میوه زردی است که بدترین گزینه برای صبحانه محسوب می‌شود. خوردن موز در صبح بیشتر توصیه می‌شود یا در شب؟

با وجود اینکه سرشار از پتاسیم، فیبر و منیزیم هستند، اما یک گزینه عالی برای اولین وعده غذایی در روز نیز نمی‌باشد.

موز از ۲۵ درصد شکر طبیعی تشکیل شده است و طبق گفته دکتر داریل گیوفر: زمانی که به تنهایی برای صبحانه مصرف می‌شود، میزان زیادی اسید و قند تولید می‌کند، اما نه به اندازه‌ای که تا ظهر شما را سیر نگه دارد در نتیجه احساس دل ضعفه و گرسنگی مداوم می‌کنید و به ریزه خواری روی می‌آورید به این ترتیب نیز قند خون شما بالا می‌رود و زمینه‌ای برای ذخیره چربی فراهم می‌شود.

زمانی که موز هضم می‌شود، میزان اسید آن نیز باعث بروز مشکلات گوارشی یا تحریک معده می‌شود بنابراین توصیه می‌شود برای استفاده از خواص موز آن را به تنهایی و صبح‌ها مصرف نکنید.

مگر اینکه با مواد غذایی دیگری که دارای چربی سالم است، ترکیب شود که به طور موقت شما را پر می‌کنند. اما در کل، زود احساس خواب آلودگی و سنگینی می‌کنید.

همه ما می‌دانیم و شنیده ایم که باید از خوردن میوه‌ها به خصوص موز، در شب اجتناب کرد و بدون اینکه دنبال قاعده و توضیحات آن باشیم، پذیرفته ایم و هرگز سوال نکردیم که چرا خوردن موز در شب بد و مضر است.

موز، میوه‌ای است که سرشار از مواد مغذی می‌باشد و یک پک کامل برای مواد مغذی و مواد معدنی مناسب بدن انسان است. بر طبق گزارشات آیورودا (طب سنتی هند)، خوردن موز در شب ناامن و خطر زا نیست. اما بهتر است افرادی که دچار سرماخوردگی یا سرفه شده اند، از مصرف آن اجتناب کنند، زیرا علائم را تشدید خواهد کرد.

خوردن موز در صبح بیشتر توصیه می‌شود یا در شب؟

برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که به طور کلی از این مقاله چنین برداشت می‌شود که خوردن میوه موز عصر و غروب توصیه شده است و خواصی دارد که در ادامه آورده ایم؛ دقت داشته باشید که سنگینی موز علتی است که متخصصان تغذیه مصرف آن را بلافاصله قبل از خواب مضر دانسته اند.

میوه موز، زمان زیادی طول میکشد تا هضم شود و همچنین ممکن است باعث تنبلی نیز شود. متخصصان تغذیه می‌گویند موز سالم و انرژی زا است، اما تنها کسانی که از سرماخوردگی و گلودرد، مشکلات آسم و سینوسی رنج می‌برند، باید از خوردن آن در عصر اجتناب کنند.

فواید مصرف موز در ساعات بعد از ظهر و غروب

مصرف موز در بعد از ظهر بخصوص بعد از ورزش کردن بسیار مفید و مناسب است و فوایدی دارد که در ادامه خواهید خواند.

به اسید معده کمک میکند

بر اساس یک تحقیق موز یک گزینه و انتخاب مناسب برای کسانی است که از غذا‌های خیابانی و پر ادویه زیاد استفاده می‌کنند، که خوردن یک عدد موز بعد از این غذا‌ها حرارت بدن را کاهش میدهد و حتی مانع ایجاد زخم معده نیز میشود.

موز غنی از پتاسیم است و به ریلکس کردن ماهیچه‌ها بعد از یک روز خسته کننده کمک می‌کند. خوردن یک یا دو عدد موز در اواخر عصر یا غروب کمک می‌کند تا بدن شما آماده خواب شود.

طبق گزارشات:یک عدد موز بزرگ حاوی ۴۸۷ میلی گرم پتاسیم است، که حدود ۱۰ درصد از مصرف مورد نیاز بدن یک بزرگسال در روز را تامین میکند.

باعث چاقی نمی‌شود

یک عدد موز حاوی فقط ۱۵۰ کالری است؛ بنابراین اگر می‌خواهید شامی مصرف کنید که کمتر از ۵۰۰ کالری داشته باشد، دو عدد موز و یک فنجان شیر کم چرب گزینه ایده آلی است.

کم کردن اشتها و کاهش ولع به شیرینی جات

اگر شما آخر شب، ولع خوردن شیرینی جات پیدا کردید، خوردن یک عدد موز می‌تواند انتخاب هوشمندانه‌ای برای جلوگیری از مصرف غذا‌های پر شیرینی و سرشار از کالری باشد.

همچنین موز به اندازه کافی شیرین است، تا احساس شما را ارضا کند و در عین حال حاوی ویتامین‌های زیاد و فیبر نیز می‌باشد.

منبع: ایسکانیوز

    نظر شما