انجام بوتاکس ممنوع!

انجام بوتاکس ممنوع!

در این موارد بی‌خیال بوتاکس برای رفع چین و چروک صورت خود شوید.

به گزارش 9 صبح، سم باکتری کلستریدیوم بوتولینوم که با نام ژنریک BTX-A و با نام‌های تجاری گوناگون از جمله بوتاکس به عنوان دارویی تزریقی برای طیف گسترده‌ای از اهداف زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما در مواردی نباید از این دارو استفاده کرد.

چند دلیل پزشکی شناخته‌شده برای تزریق نکردن بوتاکس وجود دارد و در این موارد پیش از استفاده از این دارو باید با پزشکتان مشورت کنید.

یک- بارداری و شیردهی: درباره عوارض جانبی احتمالی تزریق بوتاکس در دوران بارداری وشیردهی هنوز بررسی‌های گسترده‌ای انجام نشده است، بنابراین توصیه کلی این است که در این دوران تزریق بوتاکس را متوقف کنید.

دو- از آنتی‌بیوتیک‌های آمینوگلیکوزیدی مانند جنتامایسین، نئومایسین و استرپتومایسین استفاده می‌کنید.

این نوع آنتی‌بیوتیک‌ها دارای اثرات مسدودکننده اتصال عصبی-عضلانی هستند و بنابراین نباید همراه با بوتاکس مصرف شوند.

سه- دچار بیماری‌های عصبی یا عصبی-عضلانی هستید: اگر دچاربیماری‌هایی مانند «اسکلروز جانبی آمیوتروفیک (ALS)، میوپاتی‌ها یا میاستنی گراویس هستید، از تزریق بوتاکس خودداری کنید.

به جز این توجه داشته باشید که تزریق بوتاکس در عضله پلاتیسمای گردن (عضله پوستی گردن)، خطوط «بار کد» (چین‌های باریک عمودی که عمدتاً روی لب بالا ظاهر می‌شوند)، عضله پایین‌آورنده گوشه دهان (DAO) یا در عضلات ذوزنقه‌ای بوسیله سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تأیید نشده است.

منبع: همشهری آنلاین

    نظر شما