ماجرای پیام‌های تهدید آمیز به دکتر بخشی و ارتباط آن به مرگ مشکوکش

ماجرای پیام‌های تهدید آمیز به دکتر بخشی و ارتباط آن به مرگ مشکوکش

دادستان عمومی و انقلاب دلفان درباره آخرین جزئیات فوت دکتر «پرستو بخشی» در بیمارستان نورآباد توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش 9 صبح ؛ طبق شواهد موجود دکتر پرستو بخشی ظرف سه سال اخیر پدر و مادر خود را به دلیل اتفاقات مختلف از دست داده و دچار افسردگی شدید بوده که بنابر روایات در شرایط روحی کاملا بد به یک شهر کوچک در لرستان منتقل می‌شود و ناگهان بر اساس برخی ادعاها به زندگی خود پایان می‌دهد.

فرماندار دلفان، درباره مرگ این پزشک می گوید که دکتر بخشی به تازگی از تهران به بیمارستان شهید رحیمی خرم‌آباد و پس از آن اول فروردین امسال به بیمارستان ابن سینا نورآباد منتقل شده بود که متاسفانه در بیمارستان ابن سینا نورآباد فوت شد.

وی گفت: این پزشک متخصص در اتاق پاویون خود مشغول استراحت بوده که یک بیمار به سورپرایز مراجعه می‌کند و سوپروایزر نیز با اتاق او تماس گرفته و پاسخگو نبوده، پس از پیگیری‌های مکرر و شکستن در اتاق توسط عوامل بیمارستان، با جسد او مواجه شدند که علت مرگ این پزشک هنوز مشخص نیست و در حال بررسی است.

سلحشور سرپرست اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان نظام پزشکی ایران در واکنش به این حادثه در اینستاگرام نوشت که خانم دکتر بخشی پس از دو ترومای بزرگ (از دست دادن پدر و مادر) و با یک سال تاخیر طرح خود را آغاز کردند. وزارت بهداشت کمکی به جابجایی محل طرح ایشان نکردند (ایشان در لیست سیاه وزارتخانه بودند).

شفا انلاین هم در این باره می‌نویسد یکی از اساتید داخلی (گوارش) بیمارستان رحیمی خرم‌آباد هم نهایت بی‌انصافی، توهین و تحقیر را در حق ایشان انجام دادند. حقوق ایشان و متخصص دیگر قلب طرحی را نصف پرداخت کردند! به دلیل اینکه مسوول آموزش بیمارستان رحیمی نامه‌ای به ریاست بیمارستان نوشته بودند و در آخر این اتفاق ناگوار و فاجعه رخ می‌دهد.

دانشگاه علوم پزشکی لرستان هم در اطلاعیه ای اعلام کرد: جهت تنویر افکار عمومی به استحضار می‌رساند سرکار خانم دکتر بخشی در آبان‌ماه سال ۱۴۰۱ جهت انجام تعهدات دوره تخصص به استان لرستان معرفی گردید، ولی به دلیل مشکلات شخصی و با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جهت تعدیل شرایط ایشان، پس از یک سال به استان مراجعه نمودند.

به‌منظور رفاه حال نامبرده و تسکینی بر شرایط ایشان و امکان رفت‌وآمد از طریق فرودگاه به استان تهران، محل خدمت ایشان در پایان آبان‌ماه سال ۱۴۰۲ در مرکز استان (مرکز آموزشی درمانی شهید رحیمی) تعیین گردید.

پس از سپری نمودن چند ماه از تعهدات و الزام به حضور ایشان طبق دستورالعمل‌های وزارت در مراکز درمانی و عدم تمایل ایشان به حضور مستمر در مرکز استان، درخواست جابه‌جایی به شهرستان با ضریب محرومیت پایین‌تر به‌منظور کوتاه‌شدن دوره تعهدات خود را داشتند، نامبرده حسب تمایل و درخواست شخصی و باتوجه‌به نیاز مبرم شهرستان دلفان، به‌منظور ادامه تعهدات در پایان اسفندماه به شهرستان مذکور که از شهرستان‌های نیمه برخوردار و با کمترین ضریب خدمتی و دارای تجهیزات لازم و امکان نزدیکی به فرودگاه شهرستان‌های خرم‌آباد و کرمانشاه، معرفی و در منازل سازمانی بیمارستان اسکان گردید.

 دادستان عمومی و انقلاب دلفان آخرین جزئیات از فوت دکتر «پرستو بخشی» در بیمارستان نورآباد را مطرح کرد. 

یونس آزادپور گفت که پرونده‌ای اولیه مطابق موازین قانونی و به‌علت عدم اعلام نظریۀ پزشکی قانونی با عنوان مرگ مشکوک در شعبۀ بازرسی این شهرستان برای فوت دکتر بخشی تشکیل شده‌است.

او با اعلام اینکه هیچ‌گونه مورد جنایی در محل کشف جسد دکتر بخشی یافت نشده‌است، اضافه کرد که شواهدی مبنی‌بر خودکشی این پزشک وجود دارد.

دادستان عمومی و انقلاب دلفان تأکید کرد که پروندۀ فوت دکتر بخشی به پزشکی قانونی لرستان ارسال شده‌است و نتیجۀ بررسی علت فوت این پزشک طی چند روز دیگر اعلام می‌شود.

آزادپور گفت که دکتر بخشی به‌دلیل فوت پدرومادر و برخی مشکلات به وزارت بهداشت برای انتقال طرح پزشکی از لرستان به تهران مراجعه کرده‌ است، اما موفق به تغییر محل طرح خود نشده‌ است.

او با اعلام اینکه دکتر بخشی چند ماه گذشته برای گذران طرح به بیمارستان شهید رحیمی خرم‌آباد اعزام شده است، یادآور شد که این پزشک از روز نخست سال ۱۴۰۳ به بیمارستان دلفان معرفی شده بود.

او با بیان اینکه دکتر بخشی طبق بررسی‌های قضائی فاقد هرگونه مشکلی در دلفان بوده‌ است، گفت که این پزشک حتی رضایت خود از مردم و کادر درمان این شهرستان را نیز با نزدیکانش مطرح کرده‌ است.

دادستان عمومی و انقلاب دلفان با اعلام اینکه بررسی‌های قضائی حاکی از طبابت مناسب دکتر بخشی در بیمارستان شهید رحیمی خرم‌آباد است، اضافه کرد که با بررسی‌های محرمانه هیچ‌گونه گزارشی مبنی‌بر بی‌نظمی و بداخلاقی در روند طبابت این پزشک دریافت نشده‌است.

آزادپور تأکید کرد که هیچ‌گونه مشکلی در روز فوت دکتر بخشی در بیمارستان ابن‌سینای نورآباد مشاهده نشده‌ است و تلاش کادر درمان نیز برای احیای او نتیجه‌بخش نبوده‌است.

او اعلام کرد که هیچ‌گونه پیام تهدیدآمیزی از تلفن همراه دکتر بخشی در بررسی قضائی مشاهده نشده‌ است و فقط جلد چند قرص در اتاق طبابت او پیدا شده‌است.

دادستان عمومی و انقلاب دلفان اضافه کرد که گروه‌هایی از تهران برای بررسی فوت دکتر بخشی در حال اعزام به لرستان است و در حال بررسی دقیق نحوۀ انتقال این پزشک از خرم‌آباد به دلفان هستیم.

آزادپور متذّکر شد که اگر در بررسی‌های قضائی مشخص شود که نحوۀ انتقال دکتر بخشی از بیمارستان شهید رحیمی خرم‌آباد به بیمارستان ابن‌سینای دلفان در احتمال خودکشی او اثرگذار بوده‌ است با مسببان برخورد قضائی می‌شود.

او بیان کرد که پیکر دکتر بخشی پس از بررسی‌های لازم به داماد خانواده‌شان تحویل شده‌ است.

منبع: تسنیم 

 

    نظر شما