رگبار و رعد و برق در انتظار این مناطق کشور/سردترین و گرمترین شهرها کدامند؟ +ویدئو

رگبار و رعد و برق در انتظار این مناطق کشور/سردترین و گرمترین شهرها کدامند؟ +ویدئو

سازمان هواشناسی هشدار سطح زرد را برای برخی نقاط کشور اعلام کرد.

به گزارش 9 صبح ؛ سازمان هواشناسی کشور بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی اعلام کرد امروز (سه‌شنبه) در نواحی مرکزی کرمان، برخی نقاط شمال هرمزگان، غرب فارس، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات مرکزی زاگرس افزایش ابر و رگبار پراکنده رخ می‌دهد.

چهارشنبه در برخی نقاط استان‌های مرکزی، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، نیمه غربی اصفهان، شمال و شرق فارس، نیمه غربی کرمان و ارتفاعات مرکزی البرز رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

پنجشنبه در شمال سیستان و بلوچستان، کرمان و جنوب یزد، جمعه در شمال شرق کشور و شنبه در شمال غرب و غرب سواحل دریای خزر در برخی از ساعات بارندگی، رعد و برق، گاهی وزش باد شدید و گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

در ۲ روز آینده در شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید و گاهی گرد و خاک خواهیم داشت و شرق خلیج فارس تنگه هرمز و دریای عمان مواج است.

وضعیت هوای تهران 

حداقل دمای هوای امروز تهران 10 درجه و حداکثر 19 درجه سانتیگراد و هوای فردای تهران با حداقل دمای ۱۱ و حداکثر دمای ۲۲ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

از فردا چهارشنبه تا جمعه (۱۵ تا ۱۷ فروردین) نیز افزایش نسبی دما در سطح استان مورد انتظار است. 

هشدارهای 2 روز آینده هواشناسی به استان‌ها

صادق ضیائیان، مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی از صدور هشدار هواشناسی جهت فعالیت سامانه بارشی برای امروز و فردا 14 و 15 فروردین خبر داده است.

به گفته وی، شمال استان‌های فارس، خراسان رضوی، جنوب غرب کرمان، مرکزی، همدان، غرب، جنوب اصفهان، جنوب یزد، نیمه غربی کرمان، شمال فارس، ارتفاعات البرز در استان های البرز، تهران و مازندران در این 2 روز درگیر بارش باران خواهند بود.

گرم ترین و سردترین شهرها تا فردا 

بر اساس اعلام مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی، امروز و فردا اهواز با دمای ۳۴ و ۳۵ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۱  و ۱-  درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.     

صدا و سیما

    نظر شما