علت مرگ همزمان زن و شوهر جوان و فرزندان‌شان چه بود؟

علت مرگ همزمان زن و شوهر جوان و فرزندان‌شان چه بود؟

زن و شوهر جوان مینودشتی به همراه دو فرزند خردسال‌شان در اثر مسمومیت با گاز منواکسید جان خود را از دست دادند.

به گزارش 9 صبح ؛ مسئول اورژانس ۱۱۵ شبکه بهداشت و درمان شهرستان مینودشت گفت:  گازگرفتگی در یکی از منازل روستایی  این شهرستان زن و شوهری را به همراه کودکان خردسالشان به کام مرگ کشاند.​

ناصر سرایلو اظهار کرد: در پی تماس تلفنی با اورژانس ۱۱۵، مبنی بر  گازگرفتگی  چهار نفر از اعضای یک خانواده در روستای جنگلده پایین بلافاصله نیروهای امدادی به محل وقوع حادثه اعزام شدند.

سرایلو بیان کرد: با حضور اورژانس در محل و بررسی‌های اولیه مشخص شد مردی ۳۷ ساله و همسر ۳۳ساله‌اش به همراه کودکان چهار و هشت ساله خود در این حادثه جان باختند که در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد علت فوت آنها گاز گرفتگی ناشی از بخاری مستعمل بوده است.

وی به خانواده ها تاکید کرد: هر ساله به دلیل سرما و استفاده از وسایل گازسوز گرمایشی شاهد وقوع حوادثی تلخ و داغدار شدن خانواده‌ها هستیم لذا از مردم درخواست داریم هنگام نصب وسایل گرمایشی نکات و اصول ایمنی را رعایت کنند.

گاز مونوکسید کربن گازی بدون رنگ و بو است. عمده‌ترین منبع تولید این گاز سوختن ناقص نفت و گاز است اما در اثر احتراق هر نوع ماده سوختنی به خصوص در محیط‌های در بسته و فاقد اکسیژن ممکن است، تولید شود.

استفاده از آبگرمکن یا بخاری‌های مستعمل یا دارای نقص فنی و فاقد دودکش یا دارای دودکش بدون عملکرد مناسب در منزل بیشترین موارد ابتلاء به مسمومیت را تشکیل می‌دهند.

علائم مسمومیت حاد با این گاز شامل سردرد، سرگیجه، تهوع و استفراغ و درد شکمی و سپس حالت بیهوشی، تشنج و اغما است و در بیماران مبتلا به ناراحتی‌های قلبی ممکن است تشدید بیماری یک علامت هشداردهنده باشد.

شهرستان مینودشت ۷۵ هزار و ۴۸۳ نفر جمعیت دارد.

منبع: ایرنا

    نظر شما