پرتاب کوکتل مولوتف به مقبره استر و مردخای در شهر همدان/ ماجرا چیست؟

پرتاب کوکتل مولوتف به مقبره استر و مردخای در شهر همدان/ ماجرا چیست؟

پرتاب چند کوکتل مولوتف به محوطه مقبره استر و مردخای در شهر همدان خبرساز شد.

به گزارش 9 صبح؛معاون میراث فرهنگی اداره‌ کل میراث فرهنگی استان همدان درباره پرتاب چند کوکتل مولوتف به محوطه مقبره استر و مردخای در شهر همدان توضیح داد.

حمیدرضا حیدری معاون میراث فرهنگی اداره‌ کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان اظهار کرد: بامداد سه‌شنبه عده‌ای اقدام به پرتاب چند کوکتل مولوتف در محوطه استر و مردخای می‌کنند که خوشبختانه اتفاق خاصی نیفتاده و به بنا هیچ‌گونه آسیبی نرسیده است.

فیلمی مبنی بر پرتاب کوکتل مولوتف توسط عده‌ای ناشناس به محوطه مقبره اِستر و مُردخادی در شهر همدان در فضای مجازی منتشر شده که در آن چند راکب موتورسوار که چهره آنها مشخص نیست، مقابل مقبره توقف کرده و از موتورسیکلت پیاده می‌شوند و به سمت این مقبره کوکتل مولوتف پرتاب می‌کنند.

فرماندار همدان هم در مصاحبه‌ای اعلام کرد: این اتفاق بامداد سه‌شنبه ۱۴ فروردین رخ داده که محوطه این مقبره مجهز به دوربین‌های مداربسته است و برهمین اساس کار شناسایی عاملان این اتفاق و نیت آنها در دستور کار مراجع انتظامی قرار گرفته است.

معاون میراث فرهنگی اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان در بخش دیگری درباره عرضه ترشی، پاستیل و لواشک در قالب نمایشگاه صنایع دستی و سوغات داخل بنای آرامگاه باباطاهر و محوطه آرامگاه بوعلی‌سینا گفت: عمده غرفه‌های برپا شده در این نمایشگاه صنایع‌ دستی بود و در بخش سوغات برخی از غرفه‌داران ترشی به عنوان سوغات همدان و پاستیل آورده بودند که با همکاری معاونت صنایع دستی اخطار لازم به آنها داده و جمع‌آوری شد.

    نظر شما