مرگ هولناک و غم انگیز ۶ هموطن بر اثر برخورد صاعقه در این استان/ سیل جان ۳۵ نفر را گرفت

مرگ هولناک و غم انگیز 6 هموطن بر اثر برخورد صاعقه در این استان/ سیل جان ۳۵ نفر را گرفت

کل مصدومان مربوط به حوادث جوی و آب وهوا به نسبت سال گذشته در زمان مشابه، رشد ۹۷ درصدی داشته است.

به گزارش 9 صبح به نقل ازخبرآنلاین، سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: از ابتدای فروردین تا ۱۵ اردیبهشت ماه جاری، ۶ تن از هموطنان جان خود را بر اثر برخورد صاعقه از دست دادند.

بابک یکتاپرست روز سه‌شنبه افزود: از ابتدای امسال، سیل در میان سایر حوادث طبیعی، بیشترین سهم را در تعداد فوتی‌ها داشته است.

وی تعداد فوت شدگان مربوط به سیل را ۳۵ تن اعلام کرد و افزود: در سیل‌های امسال ۴۱ شهروند نیز مصدوم شدند.

سخنگوی اورژانس کشور طوفان را یکی دیگر از عوامل طبیعی مصدومیت شهروندان عنوان کرد و ادامه داد: ۲۴ تن از شهروندان بر اثر طوفان مصدوم شدند و خوشبختانه هیچ مورد فوتی گزارش نشده است؛ از ابتدای سال تاکنون ۶ تن بر اثر ریزش کوه مصدوم شدند.

وی به دیگر عوامل جوی همچون گرد و غبار پرداخت و تصریح کرد: هزار و ۶۹ تن از شهروندان بر اثر گرد و غبار مصدوم و راهی بیمارستان شدند.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور به مقایسه آماری مصدومان به نسبت سال گذشته پرداخت و افزود: کل مصدومان مربوط به حوادث جوی به نسبت سال گذشته در زمان مشابه، رشد ۹۷ درصدی داشته است.

وی تصریح کرد: همچنین آمار فوتی های حوادث جوی در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته، رشد دو برابری داشته است.

ورود سامانه های بارشی متعدد از ابتدای امسال به کشور، بارش باران های سیل آسا بیشتر استان‌های کشور را تحت تاثیر قرار داده است؛ این بارش‌ها در برخی استان ها جاری شدن سیل، پر شدگی سدها و رودخانه ها و آبگرفتگی معابر و خانه ها را به دنبال داشته است.

 

 

    نظر شما