تولد یک نوزاد عجیب الخلقه و وحشتناک با سری به اندازه سر فیل/ عکس

تولد یک نوزاد عجیب الخلقه و وحشتناک با سری  به اندازه سر فیل/ عکس

یک بچه که به بیماری وحشتناکی مبتلا شده است که سرش روز به روز بزرگتر می شود.

به گزارش 9 صبح به نقل از سماتک، این پسر بچه هندی به بیماری وحشتناکی مبتلا شده است که سرش روز به روز بزرگتر می شود و تومورم بدخیمی در سرش وجود دارد باعث شده است که دیگر زندگی عادی نداشته باشد اگر عمل جراحی روی سرش انجام نشود به زودی خواهد مرد . این بیماری سبب شده است که مایعات زیادی در جمجه این پسر بچه هندی جمع شود و پزشکان در تلاش هستند که پسر بچه را نجات دهند.

پسربچه هندی که به دلیل ابتلا به نوعی بیماری نادر، بزرگ‌ترین سر دنیا را دارد، به‌تازگی تحت عمل جراحی قرار گرفته و به کمک پزشکان سر وی تا حد زیادی کوچک‌تر شده است.

این کودک هندی به بیماری هیدروسفالی دچار است که در طی آن جمجمه فرد به دلیل تجمع مایعات اندازه غیر طبیعی پیدا می‌کند؛ حدود 5.5 لیتر مایعات اطراف مغز این کودک را فرا گرفته بود.

صاحب بزرگ‌ترین سر دنیا که 7 ماهه است، به کمک پزشکان رو به بهبود است و قطر سر وی از 96 به 70 کاهش داشته که 26 سانت کوچک‌تر شدن سر وی موجب امیدواری است.

این نوزاد از 20 نوامبر در بیمارستان بستری بود و تاکنون 3.7 لیتر از مایعات درون سر وی تخلیه شده است. عملکردهای شناختی این کودک بعد از عمل جراحی بهبود قابل توجهی پیدا کرده و وضعیت جسمی خوبی نیز دارد. به گفته پزشکان، این کودک مراحل بهبودی بعد از عمل جراحی را می‌گذراند.

هیدروسفالی در کودکان زیر دو سال به‌خاطر باز بودن درزهای استخوان جمجمه منجر به بزرگ شدن غیرطبیعی جمجمه می‌شود، ولی در بزرگ‌سالان با اختلال در راه رفتن و حافظه نمود پیدا می‌کند. هم‌چنین هیدروسفالی در کودکان بیشتر به‌ علت ناهنجاری مادرزادی٬ تنگی در مجرای مغزی یا خونریزی و عفونت نوزادی داخل بطنی پدید می‌آید.

1898923273-samatak-com

 

 

    نظر شما