قوانین راهنمایی رانندگی جالب برای شترها /عکس جالب از چراغ راهنمایی در صحرا

قوانین راهنمایی رانندگی جالب برای شترها /عکس جالب از چراغ راهنمایی در صحرا

کشور چین برای نخستین بار اجرای قوانین راهنمایی و رانندگی را برای گله داران شتر در صحراها الزامی کرد.

 به گزارش 9 صبح به نقل ازخبر آنلاین؛ دیدن چراغ راهنمایی و رانندگی وسط بیابان آخرین چیزی است که انتظار دیدنش را دارید. اما این روزها هزاران گردشگر روانه صحرای کومتاگ برای تفریح و شترسواری می‌شوند. سال گذشته حدود ۲۴۰۰ شتر برای شترسواری آماده شده بودند و هر روز حداقل ده‌ها هزار نفر خودشان را با استفاده از شتر به کوه‌های زیبای مینگشا و منطقه دیدنی هلال بهار می‌رساندند.

مقامات محلی برای کنترل این ترافیک سنگین از چراغ‌های راهنمایی و رانندگی ویژه شترها استفاده کردند. اگرچه استفاده از چراغ راهنمایی و رانندگی در دل صحرا عجیب و غریب است، با دیدن جمعیت بالای گردشگرها، این کار به نظر منطقی می‌آید. پارسال بیش از ۱۰هزار گردشگر و امسال در ماه جاری، بیش از ۲۰هزار گردشگر به این منطقه آمده‌اند.

بسیاری از این گردشگرها دوست دارند در امتداد جاده ابریشم باستانی پیاده‌روی کند اما هزاران نفر دیگر این مناطق را با کمک شتر طی می‌کنند که موجب ترافیک شدیدی می‌شود.

6030772

مقامات محلی با نصب چراغ‌های راهنمایی ویژه شترها نشان می‌دهند که چه زمان باید شترها توقف کنند تا عابران پیاده بتوانند عبور کنند و برعکس. البته این چراغ‌ها فقط دو رنگ سبز و قرمز دارند که به‌ترتیب علامت حرکت و توقف هستند.

بنابر انتظار مقامات محلی، بیش از ۲۴۰ میلیون گردشگر چینی در این ماه (مه) به صحرای کومتاگ سفر خواهند کرد و این چراغ‌های راهنمایی واقعا کاربردی هستند.


 

    نظر شما