هشدار قرمز برای ۲ منطقه از تهران

هشدار قرمز برای 2 منطقه از تهران

شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای شهر تهران صبح امروز ۱۳ خرداد روی عدد ۹۱ در شرایط قابل قبول اما در مرز ناسالم قرار گرفته در حالیکه شاخص کیفیت هوای پایتخت در ۲۴ ساعت گذشته با میانگین ۱۰۵ نیز در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس بود.

به گزارش 9 صبح ؛  کیفیت هوای تهران امروز/ یکشنبه/ اگر چه در شرایط قابل قبول قرار دارد اما طبق پیش بینی‌ها احتمال دارد این روند تا ساعات آینده به وضعیت ناسالم تبدیل شود.

بر اساس اطلاعات دریافتی از ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوای شهر تهران ۲ ایستگاه پاسداران (منطقه ۳) و پارک سلامت (منطقه ۱۷) در وضعیت قرمز (ناسالم برای همه گروه‌ها) و هشت ایستگاه در شرایط نارنجی (ناسالم برای گروه‌های حساس) قرار دارد.

پایتخت نشینان از ابتدای امسال تاکنون پنچ روز هوای پاک و ۶۶ روز هم هوای سالم و سه روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس را تجربه کرده‌اند.

 در سال گذشته و براساس روز شمار شاخص آلودگی ۱۰ روز هوای پاک، ۲۳۶ روز هوای قابل قبول، ۱۰۷ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۲ روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها در پرونده شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

به گزارش ایرنا، شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

 

    نظر شما