تعرض شیطانی معلم خطا کار به ۱۹ دانش آموز / آموزش و پرورش حکم برکناری داد!

تعرض شیطانی معلم خطا کار به 19 دانش آموز / آموزش و پرورش حکم برکناری داد!

یک معلم 60 ساله به اتهام آزار و اذیت جنسی 19 دانش‌آموز دختر در چین محاکمه شد.

به گزارش 9 صبح ؛ پلیس چین اعلام کرد: این معلم در آستانه بازنشستگی به دلیل تعرض و آزار و اذیت 19 دانش آموز دخترِ یک مدرسه ابتدایی بازداشت شده است. بنابر یک بیانیه رسمی دولتی، «ژو جیانمین» که به زودی بازنشسته خواهد شد، به پلیس اعتراف کرده که تاکنون 19 دانش‌آموز دختر را مورد آزار و اذیت قرار داده است.

«ژو» معلم علوم مقطع سوم ابتدایی یک دبستان در منطقه «هشان» شهر «یی‌یانگ» بوده است. همچنین به دنبال وقوع این رسوایی، «زنگ شین یوئه» مدیر این مدرسه از سوی اداره آموزش و پرورش این منطقه از سمت خود برکنار شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری شینهوا، تاکنون 26 دانش‌آموز دختر هشت تا 11 ساله تحت معاینه قرار گرفته‌اند و دولت چین نیز برای دانش آموزان آسیب دیده مشاور روانشناس استخدام کرده است.

چین طی سال‌های اخیر به کرات شاهد موارد متعددی از آزار و اذیت جنسی کودکان از سوی آموزگاران بوده است. در ماه سپتامبر نیز یک معلم 61 ساله مدرسه ابتدایی به دلیل تجاوز به چند دانش آموز بازداشت شد. در ماه آوریل امسال (2014) نیز یک معلم به جرم تجاوز به پنج دانش آموز دختر و آزار و اذیت شش دانش آموز دیگر به مرگ محکوم شد.

دولت چین اعلام کرده از سال 2012 تا 2013 میلادی در مجموع 8069 نفر در این کشور با اتهام آزار و اذیت روبرو شده‌اند. دولت چین قصد دارد قوانین مربوط به چنین جرایمی را تشدید کند.

اخبار حوادث - ایسنا

 

    نظر شما