قابلیت جدید واتساپ هوش از سرتان می‌پراند ! + جزئیات

قابلیت جدید واتساپ هوش از سرتان می‌پراند !  + جزئیات

در آپدیت جدید واتساپ انتقال چت واتساپ به گوشی جدید بدون دردسر و بدون نیاز به گوگل درایو امکان پذیر شد.

به گزارش 9 صبح : یکی از دردسرهای بزرگ کاربران واتساپ در اندروید انتقال چت‌ها به گوشی جدید بود که به اجبار باید از طریق گوگل درایو انجام می‌شد. اما با آپدیت جدید واتساپ، این مشکل حل شده است. در این نسخه، قابلیتی جدید برای انتقال چت‌ها با استفاده از کد QR اضافه شده است که انتقال را به مراتب آسان‌تر و سریع‌تر می‌کند.

در نسخه‌ی جدید بتای واتساپ، هنگام جابجایی به گوشی جدید، یک کد QR روی گوشی فعلی شما نمایش داده می‌شود. کافی است این کد را با استفاده از گوشی جدید اسکن کنید و منتظر بمانید تا فرآیند انتقال چت‌ها به طور کامل انجام شود.

whatsapp-beta-chat-transfer-667090424b10d5a6894bcf6b

یکی از آزاردهنده‌ترین مسائل استفاده از واتساپ در اندروید، اجبار به استفاده از فضای ذخیره‌سازی گوگل درایو برای نگه‌داشتن سابقه‌ی چت‌ها هنگام تعویض گوشی است.

با اینکه واتساپ پروسه‌ی انتقال چت‌ها با استفاده از گوگل درایو را تسهیل کرده بود، اما همچنان به‌روزرسانی دستی مکالمات در حساب گوگل درایو دردسرساز و آزاردهنده بود.

در نسخه‌ی ۲٫۲۴٫۹٫۱۹ واتساپ، قابلیت جدیدی برای انتقال چت با استفاده از کد QR برای ارسال اطلاعات در حال پیاده‌سازی است. هنگام تعویض گوشی، واتساپ یک کد QR را روی گوشی قدیمی که هنوز همه‌ی اطلاعات کاربر روی آن قرار دارد، نمایش می‌دهد. با اسکن شدن این کد از طریق گوشی جدید، اطلاعات چت منتقل خواهد شد.

قابلیت انتقال سوابق چت به گوشی جدید با اسکن QR کد در واتساپ

ظاهراً استفاده از کد QR ساده‌تر از گوگل درایو خواهد بود و بسته به حجم سابقه‌ی چت کاربر، احتمالاً زمان بیشتری برای انتقال اطلاعات نیاز باشد. هنوز مشخص نیست که آیا هر دو گوشی باید وارد حساب کاربری شوند یا اینکه کد QR به‌عنوان ابزاری برای ورود به حساب کاربری در گوشی جدید عمل می‌کند.

ظاهراً روش جدید واتساپ با روش انتقال چت بین iOS و اندروید که برای کارکرد صحیح به اتصال فیزیکی کابل نیاز دارد، متفاوت است.

فرایند انتقال با کابل راحت اما کمی زمان‌بر است و ابزار انتقال جدید در این نسخه‌ی بتا می‌تواند از انتقال با کابل سریع‌تر عمل کند.

در حال حاضر به‌دلیل تکمیل ظرفیت، استفاده از این نسخه‌ی بتا برای کاربران جدید امکان‌پذیر نیست؛ اما با گذر زمان احتمالاً شاهد ارائه‌ی به‌روزرسانی رسمی قابلیت مورد بحث باشیم.

منبع:زومیت

نظر شما