هشدار جدی / مستاجران فوراً بخوانند

هشدار جدی / مستاجران فوراً بخوانند

نایب‌رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک تهران رکود خرید و فروش و اجاره مسکن در ماه اخیر را انتظار مردم برای انتخاب ریاست جمهوری دانست.

به گزارش 9 صبح ، داود بیگی‌نژاد، نایب‌رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک تهران، با بیان اینکه بازار مسکن در طی ماه گذشته متوقف شده و بازار وارد دوران رکود شده است، گفت: خریدار و فروشنده آپارتمان طی یک ماه گذشته صبر کردند به گونه‌ای که نه معامله خرید انجام شده و نه معامله فروش انجام شده است.

وی افزود: دو طرف معاملات مسکن منتظر انتخاب رئیس‌جمهور جدید هستند تا بلکه با این تحول سیاسی، مسیر قیمت ملک در جهت مورد انتظار آن‌ها قرار بگیرد.

بیگی‌نژاد اظهار کرد: فروشنده‌ها خود ۲ دسته هستند که یک دسته از آن‌ها چون قصد خرید آپارتمان مصرفی بعد از فروش محل فعلی سکونتشان را دارند (متقاضیان تبدیل بهینه)، در جبهه فکری خریداران، انتظار کاهش قیمت را می‌کشند.

او یادآور شد: مشاوران املاک می‌گویند، در هفته‌های گذشته کسب‌وکارشان به‌شدت تحت‌الشعاع انتخابات قرار گرفت.

وی از تعیین سقف اجاره‌بهای مسکن خبر داد و گفت: اگر میزان سقف اجاره‌بهای تعیین‌شده، برای مالکان رضایت‌بخش نباشد، شرایط ایجاد قرارداد‌های پنهان فراهم می‌شود که به مستأجران توصیه می‌شود از انعقاد چنین‌قرارداد‌هایی پرهیز کنند تا دچار مشکل نشوند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نظر شما