عروس ۹ ساله از حجله پیرمرد فرار کرد ! / پدر سنگدل رسوا شد

عروس 9 ساله از حجله پیرمرد فرار کرد ! / پدر سنگدل رسوا شد

ازدواج پیرمرد افغان با دختربچه ای 9 ساله، موجب خشم فعالان حمایت از حقوق کودکان شد.

به گزارش 9 صبح ، همیشه اخبار ازدواج کودکان خردسال، جزو تامل برانگیزهای ترند شده هستند که باعث غم و اندوه هر انسانی می شوند؛ به‌خصوص اگر این ازدواج بدلیل نجات از فقر باشد، درست مثل خبری که جزئیاتش را در این بخش می خوانید.

ازدواج پیرمرد افغان با دختربچه ای 9 ساله، موجب خشم فعالان حمایت از حقوق کودکان شد. خبری که ابتدا به اشتباه با تیتر ازدواج دختر 9 ساله با داماد 99 ساله منتشر شده بود، در واقع مربوط به ماجرای ازدواج این دختر با مردی 55 ساله بود که در کشور افغانستان اتفاق افتاد.

سی ان ان در گزارش این خبر اینطور نوشت که یکی از اهالی فقیر قلعه نو ولایت بادغیس افغانستان بدلیل نجات کودکش از گرسنگی و فقر، در اقدامی ناباورانه دختر 9 ساله خود را به مردی 55 ساله فروخت.

این دختر که پروانه نام دارد، در ازای 1600 پوند زمین، گوسفند و پول نقد به مرد پولداری به نام قربان فروخته شده بود اما فرارش از حجله بعد از ازدواج، جنجال برانگیز شده و برای پدر پروانه و داماد 55 ساله اش دردسر ساز شد.

این مرد که حدود 2200 دلار در ازای گرفتن پروانه، به پدر این دختر پول داده بود، پس از افشا شدن ماجرای ازدواج گفت که او را برای ازدواج نخریده بود و میخواست از این دختر مانند یکی از فرزندانش نگهداری کند. /نمناک

 

نظر شما