خبر مهم درباره نوبت دوم کنکور سراسری‌ ۱۴۰۳/ داوطلبان عجله کنند

خبر مهم درباره نوبت دوم کنکور سراسری‌ 1403/ داوطلبان عجله کنند

کارت ورود به جلسه نوبت دوم کنکور سراسری‌ ۱۴۰۳ منتشر شد.

به گزارش 9 صبح ، کارت ورود به جلسه نوبت دوم کنکور سراسری‌ سال ۱۴۰۳ منتشر شد؛ داوطلبانی که علاوه بر گروه‌های آزمایشی اصلی در گروه‌های هنر یا زبان خارجی شرکت کرده‌اند، باید دو کارت دریافت کنند.

آزمون اختصاصی هر یک از گروه‌های آزمایشی در نوبت دوم کنکور سراسری سال ۱۴۰۳، در ۴۰۸ شهرستان و بخش مختلف کشور و در صبح و بعد از ظهر «۲۱ تیر ماه» و صبح «۲۲ تیر ماه»، در گروه‌های آزمایشی پنجگانه برگزار خواهد شد.

کارت‌های شرکت در آزمون همه داوطلبان به‌همراه راهنمای شرکت در آزمون از شنبه «۱۶ تیر ماه» تا چهارشنبه «۲۰ تیر ماه»، در سامانه جامع آزمون سراسری (مندرج در درگاه اطلاع رسانی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور) برای مشاهده و پرینت فعال شده است.

داوطلبان باید با ورود به کارپوشه خود از طریق درج کدملی/شناسه یکتا و رمز عبور یک نسخه پرینت از راهنما و کارت شرکت در آزمون تهیه کنند.

داوطلبانی که در ۲ گروه آزمایشی متقاضی شده‌اند (یک گروه آزمایشی اصلی «علوم ریاضی، علوم انسانی و علوم تجربی» به همراه یکی از گروه‌های آزمایشی هنر یا زبان‌های خارجی) دارای دو کارت هستند.

داوطلبان باید طبق تاریخ و آدرس تعیین‌شده روی کارت شرکت در آزمون، به حوزه امتحانی مربوط مراجعه کنند.

برای شرکت در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و هم‌چنین اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکس‌دار و ارائه آن الزامی است. درصورت مشاهده نقص احتمالی در کارت شرکت در آزمون، باید مطابق بند «پ» اطلاعیه به واحدهای رفع‌نقص کارت مراجعه کنند.

یادآوری مهم: با توجه به اینکه روش ورود به سامانه جامع آزمون سراسری و کارپوشه داوطلبان از طریق وارد کردن کدملی/شناسه یکتا و رمز عبور و سپس دریافت کد تایید ارسالی توسط سامانه به شماره تلفن همراه اعلام شده در زمان ثبت‌نام است، ضرورت دارد در زمان ورود به سامانه جامع، شماره تلفن همراه اعلام‌شده زمان ایجاد حساب کاربری در دسترس باشد.

جزئیات رفع‌نقص کارت شرکت در کنکور

محل رفع‌نقص کارت شرکت در آزمون داوطلبان گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی‌، علوم انسانی‌، علوم تجربی‌، هنر و زبان‌های خارجی بر مبنای شهرستان انتخابی‌ آنان‌ که‌ در تقاضانامه‌ ثبت نام‌، مشخص‌کرده‌اند و آدرس محل رفع‌نقص در سایت سازمان ملی سنجش درج شده است.

تذکر مهم: در این آزمون تغییر گروه آزمایشی و حوزه امتحانی به هیچ‌وجه امکان‌پذیر نیست. لذا از مراجعه به واحدهای رفع‌نقص کارت، برای این موارد جداً خودداری شود.

درصورت مشاهده مغایرت در مندرجات کارت شرکت در آزمون، داوطلبان لازم است به شرح زیر اقدام کنند:

۱- با توجه به دریافت اطلاعات شناسنامه‌ای داوطلبان از سامانه ثبت احوال، امکان ویرایش اطلاعات شناسنامه‌ای وجود ندارد. لذا چنانچه مغایرتی در اطلاعات مندرج در اطلاعات شناسنامه‌ای کارت شرکت در آزمون وجود دارد ضروری است موارد مغایرت را از اداره ثبت احوال شهر یا منطقه محل سکونت خود پیگیری کنند.

 

نظر شما