پیش بینی قیمت دلار برای روز دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۳/ قیمت دلار مهار شده است؟

پیش بینی قیمت دلار  برای روز دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۳/ قیمت دلار مهار شده است؟

با توجه به ارز پاشی در بازار قیمت ارز با نوسان زیادی همراه نیست و به اعتقاد معامله گران دست بازارساز پر است و از منابع ارزی به‌عنوان سرعت‌گیر رشد دلار استفاده می‌کند.

به گزارش 9 صبح به نقل از خبرآنلاین، قیمت دلار طی دو روز ابتدایی هفته در محدوده‌ای مشخص نوسان داشت و در آخرین معامله روز یکشنبه در کف کانال ۹ کریدور پنجم بسته شد.

کف قیمت دلار چقدر است؟

تجارت نیوز در خبری نوشت:معامله‌گران بازار ارز معتقدند احتمال افت بیشتر قیمت دلار تا کف کانال هشتم کریدور پنجم وجود دارد و کاهش بیشتر قیمت اسکناس آمریکایی را ضعیف می‌دانند. فعلا بازیگران ارزی تمایلی به مبادلات جدی در بازار ندارند و در لاک احتیاطی فرو رفته‌اند.

به نظر می‌رسد در حال حاضر معامله‌گران، بازار دلار و طلا را جذاب نمی‌بینند و ترجیح می‌دهند تا انتخابات ماه آینده صبر کنند. برخی معامله‌گران قفل شدن حجم نقدینگی‌ را در خودرو و بورس بیشتر از دلار و طلا می‌دانند و می‌گویند اگر ریزش‌های اخیر بورس را فاکتور بگیریم، در ماه‌های گذشته سرمایه‌های سرگردان باعث رونق بازار سهام شده‌اند.

تحلیلگران بازارهای مالی با تکیه بر همگرایی تورم با قیمت دلار این اسکناس را ۱۰ تا ۱۲ هزار تومان عقب‌تر از تورم می‌دانند و معتقدند در کوتاه‌مدت روند بازار ارز تحرکات محدودی دارد؛ اما در بلندمدت قیمت این اسکناس با تورم هم‌راستا می‌شود.

تتر با دلار روی یک خط ایستاد

گفتنی است قیمت درهم روز شنبه روی رقم ۱۶ هزار و ۱۶۰ تومانی قرار گرفت و کاهش ۶۰ تومانی داشت. تتر روی رقم ۵۹ هزار تومانی معامله شد و با دلار تراز شد.

قیمت پوند انگلیسی روی رقم ۷۵ هزار و ۱۹۰ تومانی قرار گرفت و کاهش ۱۰۰ تومانی داشت و یورو نیز روی رقم ۶۴ هزار تومانی ایستاد و کاهش ۱۰۰ تومانی داشت.

گفتنی است اسکناس دلار روز یکشنبه ۲۲۸ تومان افزایش داشت و با رقم ۴۵ هزار و ۵۰۸ تومانی عرضه شد و حواله دلار نیز با رشد ۱۶۶ تومانی با رقم ۴۲ هزار و ۴۹۱ تومانی عرضه شد.

 

 

    نظر شما