قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۱۱/۰۳

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۱۱/۰۳

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۶ درصد افزایش به ۱۹۳۳ دلار و ۳ سنت رسید.

به گزارش 9صبح،قیمت طلا یک افزایش نسبی در روز دوشنبه داشته و نزدیک به بالاترین رقم طی ۹ ماه گذشته معامله می‌شود. بازارها منتظر اطلاعات اقتصادی بیشتر آمریکا در این هفته هستند تا ببینند آیا بزرگ‌ترین اقتصاد دنیا با خطر رکود در ۲۰۲۳ مواجه است یا نه.

میزان تجارت در بازار فلزات از ابتدای هفته جاری در بحبوحه تعطیلات در بسیاری از کشورهای آسیایی مخصوصاً چین به‌خاطر سال نوی چینی کاهش یافته است. بازارهای چین طی یک هفته آینده بسته خواهند بود.

تمرکز سرمایه‌گذاران در این هفته بیشتر بر اطلاعات تولید ناخالص داخلی آمریکا در سه‌ماهه پایانی سال گذشته میلادی است که قرار است در روز پنجشنبه منتشر شود. انتظار می‌رود رشد اقتصاد آمریکا در پاییز به‌خاطر تأثیر سیاست‌های پولی سختگیرانه بانک مرکزی آهسته شده باشد.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۶ درصد افزایش به ۱۹۳۳ دلار و ۳ سنت رسید.

قیمت طلا طی هفته های اخیر افزایش یافته که نتیجه افزایش تمایل به آن به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری ایمن و همچنین انتظار کند شدن روند افزایش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا در ماه‌های آینده است.

این پیش‌بینی ارزش دلار و سود اوراق بهره خزانه‌داری آمریکا را هم پایین آورده و بیش‌از پیش به نفع طلا و سایر سرمایه‌های مخاطره‌آمیز عمل کرده‌است. اما با توجه به این‌که تورم در آمریکا هنوز هم در حدود بالاترین رقم طی ۴۰ سال گذشته قرار دارد، اطمینان دقیقی نسبت‌به تصمیم بانک مرکزی آمریکا در مورد افزایش نرخ بهره وجود ندارد.

تمرکز سرمایه‌گذاران در این هفته بر شاخص هزینه‌های فردی در آمریکاست که اهمیت بیشتری برای فدرال رزرو دارد. درحالی‌که انتظار می‌رود این شاخص در ماه دسامبر نسبت‌به ماه قبل‌از آن کاهش یافته باشد، اما هنوز هم بالاتر از هدف ۲ درصدی بانک مرکزی خواهد بود.

قیمت نقره امروز با ۱.۱۹ درصد افزایش به ۲۴ دلار و ۲۲ سنت رسید و پلاتین با ۰.۲۸ درصد افزایش ۱۰۴۸ دلار و ۸۱ سنت معامله می‌شود.

منبع:روند بازار

    نظر شما